Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2022, 18:16

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Remake Resident Evil 4 wyjdzie nie tylko na next-geny; wkrótce większy pokaz

Fani Resident Evil 4 będą mogli zagrać w remake gry nie tylko na konsolach obecnej generacji; tytuł wyjdzie też na dogorywające PlayStation 4. Ponadto wkrótce dowiemy się więcej na temat całej serii – Capcom planuje duży pokaz na przyszły miesiąc.

Źródło: residentevil.com

W SKRÓCIE:
  1. Remake Resident Evil 4 wyjdzie 24 marca 2023 roku nie tylko na PS5, Xboxy Series X/S i PC, ale też na PS4.
  2. Capcom zapowiedział pokaz Resident Evil Showcase, który ma nastąpić w przyszłym miesiącu.

O powstawaniu remake'u Resident Evil 4 usłyszeliśmy podczas czerwcowego State of Play. Sony podzieliło się wtedy krótkim zwiastunem, ale również ujawniło datę premiery gry, która ma nastąpić 24 marca 2023 roku. Dzisiaj, na Tokyo Game Show, dowiedzieliśmy się nowej, istotnej rzeczy: remake RE4 ukaże się nie tylko na PC, Xboxach Series X/S i PS5, ale również na PS4. Na State of Play nie wymieniano żadnej konsoli poprzedniej generacji.

Nie dostaliśmy jednak żadnych nowych materiałów z remake’u (poza paroma przebitkami na dzisiejszym pokazie). Jednakże Capcom z pewnością ujawni nieco więcej na ogłoszonym właśnie Resident Evil Showcase. Wydarzenie nastąpi w przyszłym miesiącu, ale nie znamy jego konkretnej daty. Według twórców, pokaz zaoferuje nowe informacje dotyczące zarówno odświeżonego RE4, jak również Resident Evil Village: Gold Edition.

Na TGS zobaczyliśmy również nowe materiały z rozgrywki m.in. z nadchodzącego fabularnego dodatku do Resident Evil Village, Shadows of Rose (wchodzącego w skład Winters’ Expansion). DLC ma dziać się 16 lat po wydarzeniach z podstawki; przedstawi ono historię córki Ethana (protagonisty „podstawki”), Rose, z opcją wyboru widoku TPP. Ogłoszono też, że w Village będzie można niedługo grać na PS VR2, a także na Switchu za pomocą chmury (co zapowiedziano już na wtorkowym Nintendo Direct). Cały segment o Resident Evil na TGS możecie obejrzeć powyżej.

Fabuła remake’u Resident Evil 4 pozostanie niezmieniona; znów wcielimy się w Leona S. Kennedy’ego, który jako agent podlegający bezpośrednio prezydentowi USA ma za zadanie uratować jego córkę. Znacząco poprawiona zostanie grafika oryginału, a gameplay ulegnie sporej modernizacji.

  1. Resident Evil 4 (2023) - oficjalna strona
E3 2021