Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2015, 09:55

Rememoried - zapowiedziano surrealistyczną przygodówkę

Jednoosobowe studio Hangonit zapowiedziało projekt Rememoried. Ma to być pierwszoosobowa przygodówka, w której będziemy eksplorowali świat zbudowany ze snów i wspomnień bohatera.

Niezależne studio Hangonit zapowiedziało swój debiutancki projekt. Okazała się nim nastawiona na eksplorację pierwszoosobowa przygodówka Rememoried. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i w planach są wersje na systemy Windows, Linux i OSX. Premiera ma nastąpić latem tego roku. Przy okazji udostępniono pierwszy zwiastun. Prezentuje on atrakcyjną i mocno surrealistyczną oprawę graficzną, która jest szczególnie imponująca, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że obecnie w skład Hangonit wchodzi jedynie pojedynczy deweloper.

Autor na razie nie chce ujawniać zbyt wielu konkretów odnośnie swojej produkcji. Wiemy, że podczas przygody trafimy do surrealistycznej krainy, gdzie wspomnienia mają przeradzać się w marzenia senne, a zapominanie fragmentów życia bohatera będzie jedynym sposobem na dotarcie do głębszych poziomów snów. Wraz z kolejnymi etapami podróży wirtualny świat ma być coraz bardziej redukowany do podstawowych elementów. Wszystko to brzmi bardzo tajemniczo, ale nie jest to wielkim zaskoczeniem. Cała zabawa ma się bowiem kryć w samodzielnym odkrywaniu konstrukcji krainy i mechanizmów nią rządzących, więc nic dziwnego, że autor jak ognia unika spoilerów.

Warto na koniec wspomnieć, że twórca chce, aby jego gra była sprzedawana w Steam. Dlatego umieścił ją w programie Greenlight, licząc na głosy zainteresowanych użytkowników usługi firmy Valve.

  1. Rememoried – oficjalna strona gry
  2. Rememoried na Steam Greenlight