Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2019, 14:45

autor: Aquma

Remaster Fallout 3 na E3 2019? Chcielibyśmy, ale to wątpliwa plotka

Na forum Reddit pojawił się obrazek, który sugeruje, że Fallout 3 otrzyma odświeżoną wersję. Gra miałaby trafić w czerwcu na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Niestety, wiele wskazuje na to, że informacja może być fałszywa.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Fallout 3 zostanie odświeżony? - Remaster Fallout 3 na E3 2019? Chcielibyśmy, ale to wątpliwa plotka - wiadomość - 2019-05-21
Fallout 3 zostanie odświeżony?

FALLOUT 3 W SKRÓCIE:

  1. Producent: Bethesda Softworks
  2. Wydawca: Bethesda Softworks
  3. Polski wydawca: Cenega S.A.
  4. Gatunek: RPG
  5. Platformy: PC, PlayStation 3, Xbox 360
  6. Data premiery: 28 października 2008 roku

Użytkownicy forum Reddit dotarli do ciekawego obrazka, który sugeruje, że niedługo możemy się doczekać zapowiedzi odświeżonej wersji gry Fallout 3 – trzeciej części znanego cyklu postapokaliptycznych gier RPG, a równocześnie pierwszej odsłony stworzonej przez studio Bethesda Softworks. Produkcja podobno zmierza na PlayStation 4, Xboksa One oraz pecety. Plotki sugerują, że tytuł zostanie pokazany w czasie konferencji wspomnianej firmy na E3 2019 i od razu trafi do sprzedaży w formie cyfrowej. Wydanie fizyczne podobno ma być sprzedawane od 21 lipca.

Zdjęcie, które dało życie plotce. Źródło: Reddit. - Remaster Fallout 3 na E3 2019? Chcielibyśmy, ale to wątpliwa plotka - wiadomość - 2019-05-21
Zdjęcie, które dało życie plotce. Źródło: Reddit.

Jak widać, obrazek jest bardzo niewyraźny, dlatego też trudno wyczytać z niego więcej detali na temat potencjalnego remastera. Warto też pamiętać, że źródło tych wieści jest bardzo niepewne, więc póki co należy je traktować jak niepotwierdzone plotki – szczególnie, że jakiś czas temu pojawiły się podobne doniesienia o odświeżonej wersji Fallouta: New Vegas, które nie znalazły pokrycia w rzeczywistości. Jeden z forumowiczów wskazuje też na fakt, że firma Bethesda Softworks nigdy nie korzystała z widocznej tutaj czcionki Overseer, która została stworzona przez fanów i często jest wykorzystywana w filmach publikowanych na platformie YouTube. W materiałach promocyjnych serii Fallout używana jest czcionka Futura Bold (albo Condensed Bold).

Przypominamy, że Fallout 3 trafił na Xboksa 360, PlayStation 3 i komputery PC. Gra miała swoją premierę 28 października 2008 roku i została ciepło przyjęta przez branżowe media – w naszej recenzji otrzymała bardzo wysoką notę 9/10. Przez niektórych fanów do dziś jest uznawana za jedną z najlepszych części serii, choć w oczach wielu innych graczy duch tego postapokaliptycznego cyklu został uchwycony znacznie lepiej w kolejnej odsłonie – wspomnianym już Falloutcie: New Vegas od studia Obsidian Entertainment.

  1. Bethesda Softworks – strona oficjalna
  2. Fallout – strona oficjalna