Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2024, 12:41

Remake jednej z najważniejszych gier RPG w historii jest już dostępny w pełnej krasie. Mroczne Wizardry wreszcie ujrzało światło dzienne

Kilka dni temu zadebiutowała pełna wersja Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord. Jest to remake klasycznej gry RPG z 1981 roku, będącej inspiracją dla twórców Final Fantasy czy Dragon Questa.

Źródło fot. Digital Eclipse.
i

Po ponad 8 miesiącach obecności we wczesnym dostępie zadebiutowała pełna wersja gry Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord. Jest to remake wydanego w 1981 roku RPG-a, w którym tworzymy sześcioosobową drużynę, eksplorujemy lochy, zbieramy skarby i stawiamy czoła wielu przeciwnikom ze złym czarodziejem na czele.

  1. Produkcję nabyć można na Steamie i GOG-u za 161,99 zł.
  2. Gra dostępna jest także na konsolach PS4 i PS5 (174 zł), XOne oraz XSX/S (184,99zł, obecnie przeceniona na 166,49 zł), a także na Nintendo Switch (około 157 zł).
  3. Tytuł nie oferuje polskiej wersji językowej.

Remake wprowadza odświeżoną oprawę graficzną oraz wiele ulepszeń rozgrywki i interfejsu. Nadal jednak pozostaje prawdziwie oldskulową produkcją, w której na porządku dziennym są śmiertelne pułapki czy niemożliwe do wygrania starcia. Dla prawdziwych fanów twórcy przygotowali również opcję włączenia klasycznego interfejsu.

Pierwsza część serii Wizardry była niezwykle ważną grą w historii gatunku RPG, gdyż jako pierwsza wprowadziła bardzo powszechnie dzisiaj spotykaną rozgrywkę drużynową. Szczególnie dobrze przyjęli ją japońscy gracze i często to właśnie tę produkcję wskazuje się jako inspirację dla twórców serii Final Fantasy czy Dragon Quest.

Źródło: Digital Eclipse.

Źródło: Digital Eclipse.

Źródło: Digital Eclipse.

Jeżeli więc jesteście ciekawi klasyki, to premiera odświeżonej wersji pierwszego Wizardry jest świetną okazją, by się w niej zanurzyć.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej