Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2017, 18:47

autor: Góral

Red Dead Redemption II i GTA Online będą połączone? [news zaktualizowany]

W sieci pojawiły się ciekawe doniesienia w sprawie nadchodzącego Red Dead Redemption II. W plikach ostatniej aktualizacji GTA Online odnaleziono elementy sugerujące, że w przyszłości obie produkcje będą ze sobą w pewien sposób połączone. [Aktualizacja: Rockstar potwierdził pogłoski, zapowiadając interesujące wydarzenie w GTA Online]

Aktualizacja

Red Dead Redemption II i GTA Online będą połączone? [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Firma Rockstar Games potwierdziła wczorajsze doniesienia mówiące o nadchodzącym wydarzeniu powiązanym z grą Red Dead Redemption 2. Fani GTA Online powinni wyczekiwać wiadomości e-mail w aplikacji iFruit, która zawierać będzie pierwszą wskazówkę pozwalającą odnaleźć broń Double-Action Revolver. Gdy już uda Wam się ją zdobyć, będziecie mogli wziąć udział w wyzwaniu Headshot w trybie Freemode, gdzie do zdobycia będzie 250 tysięcy wirtualnych dolarów do sieciowego modułu GTA V oraz rzeczony rewolwer, ale do Red Dead Redemption 2 na PlayStation 4 i Xboksa One.

Oryginalna wiadomość

Red Dead Redemption II zostało zapowiedziane dla konsol PS4 i XOne, więc ewentualne eventy z GTA Online nie będą dostępne na PC-tach. - Red Dead Redemption II i GTA Online będą połączone? [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-12-15
Red Dead Redemption II zostało zapowiedziane dla konsol PS4 i XOne, więc ewentualne eventy z GTA Online nie będą dostępne na PC-tach.

Doczekaliśmy się ciekawych informacji w sprawie prawdopodobnego „romansu” Grand Theft Auto Online – sieciowego modułu Grand Theft Auto V – z nadchodzącym Red Dead Redemption II. Pierwsza z wymienionych produkcji doczekała się ostatnio The Doomsday Heist, czyli nowego napadu. W plikach aktualizacji odkryto kilka elementów sugerujących, że oba projekty będą ze sobą w pewien sposób połączone. Znaleziono np. tajemniczą skrzynię z logiem firmy Boles Overland Stagecoach Co., które przypomina to na jednym ze screenów RDR II opublikowanych przez Rockstar w maju bieżącego roku.

Skrzynia z logiem przypominającym symbol z jednego screenów RDR II / Źródło: wszystkie screeny pochodzą z profilu Red Dead Network na Twitterze. - Red Dead Redemption II i GTA Online będą połączone? [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-12-15
Skrzynia z logiem przypominającym symbol z jednego screenów RDR II / Źródło: wszystkie screeny pochodzą z profilu Red Dead Network na Twitterze.

Kolejnym elementem sugerującym cross-over jest grafika złotego rewolweru, z którym powiązane ma być zadanie polegające na wykonaniu 50 strzałów w głowę. Jeżeli nam się to uda, w zamian otrzymamy wirtualne pieniądze do GTA Online i specjalny wariant broni w Red Dead Redemption II. Co ciekawe, wygląda na to, że najpierw trzeba będzie odnaleźć wspomnianą pukawkę, która ukryta ma być w opisanej wcześniej skrzyni. Oczywiście jej lokację także trzeba będzie ustalić, a pomoże nam w tym niejaki „dead hick”.

Znaleziony złoty rewolwer. - Red Dead Redemption II i GTA Online będą połączone? [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-12-15
Znaleziony złoty rewolwer.
Oto i "dead hick". - Red Dead Redemption II i GTA Online będą połączone? [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-12-15
Oto i "dead hick".

Naturalnie na ten moment to niepotwierdzone informacje, ale wydaje się, że Rockstar nie wrzucałby tego typu elementów do aktualizacji bez powodu. Firma już w momencie ujawnienia Red Dead Redemption II zapowiedziała, że projekt oferować ma „zupełnie nowe wieloosobowe doświadczenie”. Możliwe więc, że jednym z jego elementów będą właśnie takie eventy, łączące dwie różne gry. Premiera produkcji została zaplanowana na wiosnę 2018 roku i wtedy też okaże się, co tym razem wymyśliły „gwiazdy rocka”.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Informacja pojawiła sie pierwotnie 14 grudnia 2017, 11:40.