Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2018, 18:30

Red Dead Online od jutra dostępne w wersji beta

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Dzikiego Zachodu oraz zabawy z przyjaciółmi w produkcjach Rockstara. Studio zapowiedziało właśnie, że beta Red Dead Online ruszy 27 listopada. Niestety, nie wszyscy posiadacze gry będą mogli w nią zagrać od pierwszego dnia.

Następna stacja: Red Dead Online. - Red Dead Online od jutra dostępne w wersji beta - wiadomość - 2018-11-26
Następna stacja: Red Dead Online.
RED DEAD REDEMPTION II W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Rockstar Games
  2. Wydawca: Rockstar Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4, XONE
  5. Data premiery: 26 października 2018 r.

Od premiery jednej z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku (jeśli nie najbardziej) - Red Dead Redemption II - minął miesiąc. W tym czasie większość użytkowników prawdopodobnie ukończyła główną linię fabularną. Studio Rockstar zadbało, żeby gracze nie narzekali na brak aktywności, i jak podaje serwis Polygon, 27 listopada ruszy beta Red Dead Online - modułu sieciowego do Red Dead Redemption II, który ma umożliwić rozgrywkę dla 32 użytkowników jednocześnie. Premiera pełnej wersji trybu wieloosobowego zaplanowana jest na grudzień tego roku.

Studio Rockstar zdecydowało się na dość nietypowy sposób umożliwienia graczom sprawdzenia modułu sieciowego. To, że beta startuje już jutro, nie oznacza, że wszyscy posiadacze gry będą mogli w nią zagrać od pierwszego dnia. 27 listopada dostęp uzyskają osoby, które zakupiły Ultimate Edition. Po upływie 24 godzin możliwość zagrania otrzymają gracze, którzy uruchomili produkcję w dniu premiery. W czwartek (29 listopada) bawić się w trybie sieciowym będą mogli użytkownicy, którzy zagrali w Red Dead Redemption II w ciągu trzech dni od premiery. Pozostali posiadacze gry uruchomią Red Dead Online w wersji beta dopiero w piątek (30 listopada).

Red Dead Online, jak zapowiadają twórcy, ma być ewolucją klasycznych doznań wieloosobowych znanych z Red Dead Redemption. Tryb sieciowy ma łączyć narrację z rozgrywką opartą na rywalizacji lub kooperacji. Deweloper zdradził, że w becie gracze uzyskają dostęp do całej mapy znanej z RDR2, ponadto będą mogli polować, łowić ryby czy rozbijać obozy, a także walczyć z innymi uczestnikami zabawy. Studio Rockstar zapowiada, że będzie stale wspierać produkcję oraz wsłuchiwać się w głosy użytkowników. Red Dead Online będzie darmowe (dla graczy, którzy wcześniej zakupili RDR2) i dostępne na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

  1. Oficjalna strona internetowa Red Dead Redemption II
  2. Kompendium wiedzy o grze Red Dead Redemption II