Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2020, 17:07

autor: Froozyy

Recenzje F1 2020 - świetne zwieńczenie obecnej generacji

W sieci można już znaleźć pierwsze recenzje najnowszej odsłony serii gier wyścigowych na licencji Formuły 1 od Codemasters Software. Według dziennikarzy to bardzo dobra produkcja, która podkreśla doświadczenie deweloperów z tym cyklem, aczkolwiek nie brak w niej przestarzałych już elementów. Sporo pochlebnych opinii zebrał przede wszystkim nowy tryb My Team.

Recenzje F1 2020 - świetne zwieńczenie obecnej generacji - ilustracja #1
Czekacie na nową odsłonę cyklu F1?

Już za cztery dni zadebiutuje kolejna odsłona serii gier wyścigowych na licencji Formuły 1F1 2020 – tworzonej przez firmę Codemasters Software (twórców wielu uznanych cyklów „ścigałek”, takich jak Colin McRae Rally i DiRT). Natomiast od dzisiaj swoimi wrażeniami z produkcji mogą dzielić się dziennikarze mediów branżowych.

Gra na razie zbiera same dobre opinie: zarówno w serwisie OpenCritic, jak i na Metacriticu, wszystkie wystawione recenzje są pozytywne. Większość recenzentów doceniła przede wszystkim bardzo udany nowy tryb My Team (w którym tworzymy i zarządzamy własnym zespołem), będący świetną odskocznią od ścigania się po sieci, a także idealnym rozwiązaniem dla fanów zabawy w pojedynkę. F1 2020 wydaje się być wizytówką doświadczenia deweloperów z Codemasters Software, aczkolwiek produkcja nie jest pozbawiona wad, chociaż nimi są po prostu przestarzałe już elementy, których najpewniej będzie znacznie łatwiej pozbyć się wraz z nadejściem nowej generacji. Poniżej znajdziecie wybrane recenzje F1 2020.

Wybrane recenzje gry F1 2020:

Eurogamer:

Tegoroczna edycja jest jeszcze lepsza, dzięki rezygnacji z trybu fabularnego na rzecz opowieści, która teraz jest w całości twoja i dostarcza dreszczyku emocji, co sprawia, że łatwiej jest ją polecić osobom mniej doświadczonym. Gra nie jest doskonała, ale z napływem lubianych gwiazd i regularną dramaturgią na trasach, nie można nie stwierdzić, że seria F1 jest obecnie w bezpiecznych rękach.

IGN – 9/10:

F1 2020 jest jednocześnie najgłębszym i najbardziej przystępnym doświadczeniem w cyklu Formuły 1 od Codemasters. Silne oparcie się na sprawdzonych już elementach i te same twarze, które widzimy praktycznie od początku generacji, wprawdzie mogą oznaczać, że F1 2020 nie wprowadza zbyt wiele świeżości, jakby mogło się to wydawać, ale tryb My Team i ściganie się na splitscreenie sprawiło, że miałem najwięcej frajdy z serią od lat.

The Games Machine – 8.6/10:

F1 2020 jest perfekcyjnym tytułem dla tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę ze światem Formuły 1. Grafika i udźwiękowienie jest okej, posiada wiele trybów gry, a dzięki dostępnym ustawieniom system kierowania może zostać dostosowany do wielu potrzeb graczy.

TheSixthAxis – 8/10:

Gdyby nie dodanie trybu My Team, F1 2020 wypadłoby świetnie tylko dla nowicjuszy, ale to również produkcja dobra dla fanów poprzednich odsłon serii. Niektóre elementy nie są już zbyt świeże, ale możliwość prowadzenia własnego zespołu jest niesamowicie satysfakcjonująca i na razie wystarczająco rozpraszająca. F1 2020 podkreśla, jak bardzo zespołowym sportem jest Formuła 1, a to może być tylko czymś pozytywnym.