filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 kwietnia 2024, 09:44

autor: Pamela Jakiel

Rebel Moon 2 z gorszym wynikiem oglądalności niż „jedynka”. Gwiazda serii sci-fi Zacka Snydera nie ma dobrych wieści w sprawie trzeciej części

Film Rebel Moon: część druga – Zadająca rany zaliczył spadek oglądalności w stosunku do „jedynki”, a gwiazda opery kosmicznej Zacka Snydera zdradziła, czy rozmawiała już z reżyserem o występie w „trójce”.

Źródło fot. Rebel Moon, Zack Snyder, Netflix, 2023
i

Rebel Moon: część druga – Zadająca rany zadebiutowała na Netfliksie prawie tydzień temu i zajmuje miejsca na szczycie zestawień najchętniej oglądanych produkcji na platformie. Zainteresowanie jest jednak mniejsze, niż mógłby sobie życzyć Zack Snyder, ponieważ „dwójka” zaliczyła spadek oglądalności w stosunku do „jedynki”.

Jak podaje portal ComicBook.com, Zadającą rany w ciągu trzech dni od premiery na platformie (19 kwietnia) oglądano przez 44 miliony godzin. To może wydawać się niezłym wynikiem, ale jest to on gorszy niż ten, na jaki mogło liczyć Dziecko ognia. Widowisko otwierające kosmiczną operę Amerykanina wyświetlono w tym samym okresie przez 54 miliony godzin. Spadek zainteresowania może oznaczać, że nie wszyscy widzowie pierwszej części polubili produkcję na tyle, by chcieć do niej wrócić.

To z kolei nie wróży dobrze ambitnym planom reżysera na stworzenie sześciu filmów budujących jego wersję Gwiezdnych wojen. Przypomnijmy, że przy podejmowaniu decyzji co do przyszłości serii Rebel Moon Netflix będzie kierował się głównie oglądalnością. Liczyć będą się zarówno wyniki wersji standardowych, jak i reżyserskich, które zadebiutują na platformie latem.

Gwiazda serii Sofia Boutella w wywiadzie z The Direct została zapytana, czy rozmawiała już z reżyserem w sprawie występu w „trójce”. Aktorka zaprzeczyła, co oznacza zapewne, że nie trwają jeszcze prace nad kolejną odsłoną. Artystka wyjaśniła, że uwielbia być częścią projektu Zacka Snydera i byłaby szczęśliwa, gdyby trzeci film dostał zielone światło. Czy tak się stanie? Tego dowiemy się zapewne za kilka miesięcy.

Rebel Moon możecie obejrzeć na Netfliksie.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej