Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 lipca 2015, 13:25

Rayman Adventures - więcej informacji o nadchodzącej platformówce

W nowozelandzkim App Store odbył się tzw. soft launch Rayman Adventures, czyli premiera wczesnej wersji gry, za pomocą której autorzy chcą zebrać opinie graczy, umożliwiające ulepszenie projektu przed debiutem światowym.

Kilka dni temu pisaliśmy o ujawnieniu gry Rayman Adventures, czyli kolejnej mobilnej odsłony popularnego cyklu platformówek firmy Ubisoft. Okazuje się, że prace nad projektem są już na ostatniej prostej, gdyż wczesna jego wersja właśnie trafiła do dystrybucji w nowozelandzkiej wersji App Store, w ramach tzw. soft-launcha.

Udostępnienie gry sprawiło, że nasza wiedza o niej uległa rozszerzeniu. Wiemy więc, że w przeciwieństwie do Rayman Jungle Run i Rayman Fiesta Run, najnowsza mobilna odsłona cyklu będzie najprawdopodobniej korzystała z modelu darmowego z mikropłatnościami, Oczywiście, nie jest to jeszcze stuprocentowo przesądzone, gdyż zdarzały się sytuacje, w których wersja testowa była Free-2-Play, a pełna przestawiona została na premium (taki los spotkał m.in. Hitman Sniper), ale zdarza się to bardzo rzadko. Pozostaje mieć nadzieję, że ludziom z Ubisoftu uda się znaleźć odpowiednią równowagę między potrzebą zarabiania i koniecznością zapewnienia graczom darmowym dobrej zabawy.

Na razie pierwsze wrażenia odnoście implementacji modelu Free-2-Play są pozytywne, co dobrze rokuje na przyszłości. Kluczową w nim rolę odgrywają gromadzone przez graczy jaja, zapewniające określone moce specjalne. Aby je uzyskać musimy jednak doprowadzić do wyklucia z nich małego potworka wydając kamienie szlachetne (kupowane w ramach mikropłatności) lub odczekując kilka-kilkanaście minut aż naładuje się odpowiedni pasek energii.

Ponadto wbrew wcześniejszym informacjom, gra jest jednak auto-runnerem, co oznacza, że postać automatycznie będzie pędziła naprzód, a my za pomocą gestów mamy jej jedynie wydawać polecenia takie jak np. skok, wślizg oraz przede wszystkim zmiana kierunku ruchu. Jednocześnie jednak poziomy są do pewnego stopnia otwarte, tak aby zapewnić graczom sporą swobodę ich eksploracji.

Przypomnijmy na koniec, że Rayman Adventures zostało na razie zapowiedziane tylko na iOS, ale spodziewamy się, że gra zawita także na inne systemy. Premiera planowana jest na jesień tego roku.