Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2016, 13:00

Raport SuperData za wrzesień - League of Legends, Destiny oraz Pokemon GO rządzą i dzielą

Firma SuperData opublikowała zestawienia najbardziej dochodowych gier cyfrowych za wrzesień tego roku. Na pecetach wygrało League of Legends, na konsolach Destiny, a rynek mobilny zdominowało Pokemon GO.

Organizacja analityczna SuperData opublikowała raport podsumowujący wrześniowe wyniki dystrybucji cyfrowej na rynku gier. W minionym miesiącu ten segment wygenerował 6,2 miliardów dolarów przychodu, co stanowi wzrost o 5% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Na tę kwotę składają się zakupione produkcje, abonamenty oraz mikropłatności.

League of Legends - Raport SuperData za wrzesień - League of Legends, Destiny oraz Pokemon GO rządzą i dzielą - wiadomość - 2016-10-28
League of Legends

Firma podała również jakie gry cieszyły się największym powodzeniem na pecetach, konsolach i urządzeniach mobilnych. Analizując poniższe zestawienia należy pamiętać, że są one ustawione według przychodów, a nie liczby kupionych egzemplarzy lub pobranych aplikacji.

Gry pecetowe:

#

Gra:

1.

League of Legends

2.

World of Warcraft

3.

Crossfire

4.

Dungeon Fighter Online

5.

Overwatch

6.

World of Tanks

7.

Dota 2

8.

Fantasy Westward Journey Online II

9.

Maplestory

10.

Lineage

We wrześniu użytkownicy League of Legends wydali średnio na grę 1,5 dolara. W przypadku Dota 2 było to 1,79 dolara, a World of Tanks 3,3 dolary. Niestety, raport nie podał ile zarobiła którakolwiek z gier z rankingu.

Gry konsolowe:

#

Gra:

1.

Destiny

2.

FIFA 17

3.

Call of Duty: Black Ops III

4.

Grand Theft Auto V

5.

NBA 2K17

6.

FIFA 16

7.

Star Wars Battlefront

8.

Madden NFL 17

9.

Forza Horizon

10.

Overwatch

We wrześniu rynek cyfrowy na konsolach wygenerował 493 mln dolarów przychodu. Z tej kwoty 59,1 mln dolarów przypadło na Destiny, co jest zasługą premiery dodatku Rise of Iron, który ukazał się w połowie miesiąca. Dla porównania, w sierpniu tego roku użytkownicy wydali na tę grę „tylko” 7,2 mln dolarów.

Gry mobilne

#

Gra:

1.

Pokemon GO

2.

Monster Strike

3.

Clash Royale

4.

Mobile Strike

5.

Game of War: Fire Age

6.

Clash of Clans

7.

Fantasy Westward Journey

8.

Puzzle & Dragons

9.

Candy Crush Saga

10.

Clash of Kings

SuperData nie podało niestety przychodów dla lidera rankingu, czyli Pokemon GO. Wiemy jednak, że pozycja numer dwa na liście, czyli Monster Strike, przyniosła 122,1 mln dolarów przychodu, a Clash Royale 106,4 mln dolarów.

  1. SuperData – oficjalna strona firmy