Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2021, 14:22

autor: Entelarmer

Pyrkon powraca online z m.in. Tomaszem Bagińskim

Pyrkon po raz kolejny powraca w formie sieciowego festiwalu. W tym roku gośćmi wydarzenia będą m.in. Tomasz Bagiński, Andrzej Pilipiuk oraz Jacek Dukaj.

Tegoroczna edycja konwentu Pyrkon niestety podzieliła los poprzedniej odsłony poznańskiej imprezy. Jednakże jej organizatorzy szykują na 15 października PyrkONline, czyli kolejne sieciowe wydarzenie we współpracy z serwisem Allegro.

Przez 10 dni na stronie festiwalu będą zamieszczane materiały wideo, w których usłyszymy m.in. Tomasza Bagińskiego, Jacka Dukaja i Andrzeja Pilipiuka. Gościem będzie także Mateusza Bartela, polski arcymistrz w szachach od 2005 roku, który wyjaśni, „dlaczego warto zacząć grać w szachy, czyli kultową grę, do której nawiązań można szukać w licznych dziełach popkultury”. W temacie gier planszowych usłyszymy też o cyfrowych adaptacjach tychże, a dla coś siebie znajdą też fani książek, mangi i anime. Więcej informacji zostanie ujawnione wkrótce.

Prócz tego na czas PyrkONline Allegro pozwoli zakupić wybrane książki, komiksy, gry i gadżety w specjalnych cenach oraz zyskać 20 Monet za zakupy w Allegro Lokalnie. Chętni do pomagania innym mogą wziąć udział w zbiórce na Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu

  1. Oficjalna strona imprezy Pyrkon
  2. Wydarzenie PyrkONline 2021 na Facebooku