Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2021, 11:42

autor: Adam Królak

CoD Vanguard - cheaterzy już psują zabawę; otwarta beta przedłużona

Ledwo rozpoczęto otwartą betę Call of Duty: Vanguard, a gracze już zgłaszają problemy z cheaterami, którzy psują zabawę uczciwym użytkownikom. Do dobrych wiadomości możemy z kolei zaliczyć przedłużenie testowych rozgrywek.

Niedawno rozpoczęła się otwarta beta Call of Duty: Vanguard i wygląda na to, że cheaterzy już przeniknęli do gry. Nie jest to na razie tak powszechnie spotykane zjawisko jak na przykład w popularnym CoD: Warzone, ale sfrustrowani gracze zaczęli wrzucać do sieci filmiki, na których widać użytkowników stosujących nieuczciwe praktyki. Pojawiła się także pozytywna wiadomość: Sledgehammer Games przedłużyło otwartą betę Vanguarda do 22 września do godziny 19:00 czasu polskiego.

Jeden z użytkowników Twittera udostępnił klip pokazujący tzw. „killcam”, na którym widać gracza korzystającego z aimbota. Cheater bez problemu zabija kilku oponentów, a to wszystko dzięki oprogramowaniu, które automatycznie ustawia celownik na przeciwnikach.

„Hakerzy już w wersji beta” – tymi słowami kolejny użytkownik Twittera skwitował nagranie z innego meczu, na którym możemy „podziwiać” bliźniaczą sytuację.

Fani serii nie kryją oburzenia i otwarcie kpią z cheaterów:

Wyobraź sobie, że oszukujesz w grze w wersji beta. Jak niska musi być twoja samoocena? – skomentował użytkownik o nicku Matt na Twitterze.

Stosowanie cheatów to prawdziwa plaga w grach z serii Call of Duty. Problem ten jest na tyle powszechny, że twórcy reklamują system przeciwdziałania oszustwom jako jedną z kluczowych funkcji w nadchodzącym Vanguardzie. Activision obiecało, że tego typu rozwiązanie zostanie również wprowadzone w tym roku w PC-towej wersji CoD: Warzone – zaraz po wydaniu najnowszej części serii.

Wydaje się, że wydawca jest pewny swego i naprawdę wierzy w skuteczność owego systemu. W zeszłym miesiącu na oficjalnym koncie gry mogliśmy obejrzeć filmik, który otwarcie szydził z nieuczciwych graczy, a nawet rzucał im wyzwanie. Twórcy pochwalili się w nim zbanowaniem 100 tysięcy „wkurzonych cheaterów”. Materiał został opatrzony podpisem: „Wiemy, co robisz. Idziemy po ciebie”.

To nie są ćwiczenia: jeśli oszukujesz, idziemy po ciebie. Fala banów nadchodzi, a antycheat pojawi się w Warzone na PC jeszcze w tym roku – czytamy w poście na oficjalnym koncie Call of Duty na Twitterze.

Activision rozdało już ponad 600 tysięcy banów w CoD: Warzone od czasu wydania gry w marcu 2020 roku, ale nadal nie rozwiązało to problemu. Z powodu powszechności cheaterów wielu graczy zrezygnowało z rozgrywki.

Premiera Call of Duty Vanguard planowana jest na 5 listopada bieżącego roku. Produkcja pojawi się na komputerach osobistych oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X|S.