Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2021, 12:28

autor: GRG

Wybuch popularności Deltarune; 100 tysięcy osób grało jednocześnie

Drugi rozdział Deltarune cieszy się olbrzymim zainteresowaniem graczy. Produkcja trafiła na listę tytułów z największą liczbą osób grających jednocześnie na Steamie.

Wydanie drugiego rozdziału gry Deltarune spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem graczy; w ciągu pierwszych kilku godzin w demo zawierające pierwszy i drugi rozdział grało ponad 100 tysięcy użytkowników platformy Steam, a sam tytuł trafił na listę gier z najwyższą liczbą jednocześnie grających osób. Obecnie są to przeszło 23 tysiące graczy. Jak na niezależną produkcję dla pojedynczego gracza to świetny wynik.

Wybuch popularności Deltarune; 100 tysięcy osób grało jednocześnie - ilustracja #1
Popularność gry na Steamie. Źródło: SteamDB

Deltarune to nietypowa produkcja RPG autorstwa Toby’ego Foxa, niezależnego dewelopera znanego z Undertale. Nowa gra utrzymana jest w podobnej stylistyce, ale opowiada zupełnie odrębną historię i docelowo ma składać się z pięciu rozdziałów. Na drugi rozdział Deltarune fani musieli czekać prawie trzy lata, a sama data wydania została podana zaledwie dzień wcześniej. Dodatkowo autor zdecydował się udostępnić go za darmo, jako wsparcie dla graczy w trudnych czasach. Hajp wokół gry okazał się tak duży, że w momencie premiery padły serwery platformy itch.io...

Pierwszy i drugi rozdział Deltarune są dostępne za darmo, kolejne trzy mają być płatne. Autor nie podał daty wydania następnych rozdziałów.