Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 września 2017, 16:23

Puzzle Fighter - Capcom pracuje nad mobilną kontynuacją Super Puzzle Fighter II Turbo

Firma Capcom poinformowała, że pracuje nad mobilną grą logiczną Puzzle Fighter, czyli kontynuacją popularnego Super Puzzle Fighter II Turbo z lat 90. ubiegłego wieku.

Gra zadebiutuje w tym roku. - Puzzle Fighter - Capcom pracuje nad mobilną kontynuacją Super Puzzle Fighter II Turbo - wiadomość - 2017-09-02
Gra zadebiutuje w tym roku.
PUZZLE FIGHTER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Capcom
  2. Wydawca: Capcom
  3. Gatunek: gra logiczna
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Model biznesowy: free-to-play

Firma Capcom zapowiedziała Puzzle Fighter, czyli mobilną grę logiczną, stanowiącą kontynuację klasycznego Super Puzzle Fighter II Turbo z 1996 roku. Produkcja zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. W kilku krajach (niestety, nie ma wśród nich Polski) wkrótce ruszą testy wczesnej wersji w ramach tzw. soft-launchu. Natomiast premiera pełnego wydania zaplanowana została na końcówkę tego roku.

Tak jak pierwowzór, produkcja pozwoli na toczenie pojedynków między dwoma wojownikami, tyle, że w przeciwieństwie do bijatyk, w Puzzle Fighter starcia te odbywać się mają według zasad gier logicznych. W drębnym oknie będziemy obserwowali spadające z góry różnokolorowe klocki i naszym zadaniem ma być takie ich ustawianie, aby tworzyć jednobarwne figury, co pozwoli usunąć je z planszy i aktywuje cios naszego bohatera. Rożne kombinacje klocków będą aktywowały odmienne ciosy i combosy.

Autorzy dochowają też innej tradycji serii i udostępnią postacie z wielu najpopularniejszych marek firmy Capcom, takich jak Street Fighter, Devil May Cry czy Dead Rising. Istotną rolę w rozgrywce odegra kolekcjonowanie postaci, a zabawę uatrakcyjni tryb multiplayer, pozwalający na pojedynkowanie się z innymi graczami przez Internet.

Przypomnijmy, że Super Puzzle Fighter II Turbo zadebiutowało na automatach w 1996 roku, a kilka miesięcy później doczekaliśmy się konwersji na pierwsze PlayStation. Z kolei dziesięć lat temu na PlayStation 3 i Xbokxa 360 ukazał się remaster gry zatytułowany Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix.

  1. Oficjalna strona gry