Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 września 2017, 16:23

autor: Adrian Werner

Puzzle Fighter - Capcom pracuje nad mobilną kontynuacją Super Puzzle Fighter II Turbo

Firma Capcom poinformowała, że pracuje nad mobilną grą logiczną Puzzle Fighter, czyli kontynuacją popularnego Super Puzzle Fighter II Turbo z lat 90. ubiegłego wieku.

Gra zadebiutuje w tym roku. - Puzzle Fighter - Capcom pracuje nad mobilną kontynuacją Super Puzzle Fighter II Turbo - wiadomość - 2017-09-02
Gra zadebiutuje w tym roku.
PUZZLE FIGHTER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Capcom
  2. Wydawca: Capcom
  3. Gatunek: gra logiczna
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Model biznesowy: free-to-play

Firma Capcom zapowiedziała Puzzle Fighter, czyli mobilną grę logiczną, stanowiącą kontynuację klasycznego Super Puzzle Fighter II Turbo z 1996 roku. Produkcja zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. W kilku krajach (niestety, nie ma wśród nich Polski) wkrótce ruszą testy wczesnej wersji w ramach tzw. soft-launchu. Natomiast premiera pełnego wydania zaplanowana została na końcówkę tego roku.

Tak jak pierwowzór, produkcja pozwoli na toczenie pojedynków między dwoma wojownikami, tyle, że w przeciwieństwie do bijatyk, w Puzzle Fighter starcia te odbywać się mają według zasad gier logicznych. W drębnym oknie będziemy obserwowali spadające z góry różnokolorowe klocki i naszym zadaniem ma być takie ich ustawianie, aby tworzyć jednobarwne figury, co pozwoli usunąć je z planszy i aktywuje cios naszego bohatera. Rożne kombinacje klocków będą aktywowały odmienne ciosy i combosy.

Autorzy dochowają też innej tradycji serii i udostępnią postacie z wielu najpopularniejszych marek firmy Capcom, takich jak Street Fighter, Devil May Cry czy Dead Rising. Istotną rolę w rozgrywce odegra kolekcjonowanie postaci, a zabawę uatrakcyjni tryb multiplayer, pozwalający na pojedynkowanie się z innymi graczami przez Internet.

Przypomnijmy, że Super Puzzle Fighter II Turbo zadebiutowało na automatach w 1996 roku, a kilka miesięcy później doczekaliśmy się konwersji na pierwsze PlayStation. Z kolei dziesięć lat temu na PlayStation 3 i Xbokxa 360 ukazał się remaster gry zatytułowany Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Puzzle Fighter

Puzzle Fighter