futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 21 grudnia 2023, 14:25

PS5 sprzedało się już w ponad 50 milionach egzemplarzy

50 milionów konsol PlayStation 5 trafiło do graczy. Sony podało wyniki sprzedaży, listopad 2023 roku był pod tym względem bardzo dobrym miesiącem.

Źródło fot. Sony
i

Sony pochwaliło się w sieci wynikiem sprzedaży PlayStation 5. Już 50 milionów tych konsol trafiło do rąk graczy na całym świecie – dokładnie 9 grudnia został osiągnięty ten kamień milowy. W ten sposób PS5 depcze po piętach PS4 i niedługo może prześcignąć starszego brata. Mimo, że premiera przypadła na okres pandemii, nie przeszkodziło to w osiągnięciu takiej popularności.

50 milionów PS5 w rękach graczy

Ta liczba mogłaby być znacznie większa, gdyby nie pandemia. Problemy z dostępnością półprzewodników, które trapiły rynek, znacznie utrudniały produkcję odpowiedniej ilości urządzeń. Sytuację tę wykorzystywali skalperzy, wykupując dostawy konsol, a potem sprzedając je po znacznie zawyżonej cenie. Mimo tego PS5 nadal sprzedawało się dobrze – ludzie byli skłonni zapłacić za nią znacznie więcej, aby móc postawić upragnione urządzenie obok TV.

Gdy problem niedoborów półprzewodników wreszcie został zażegnany, sprzedaż wystrzeliła, jak z procy. W listopadzie 2023 roku, nowego właściciela znalazło o 376% więcej PS5, niż w tym samym miesiącu roku 2022. To może być zasługa wielu promocji i przede wszystkim wreszcie normalnych cen sprzętu. Sony wydaje się próbować osiągnąć wynik 25 mln sprzedanych konsol w jednym roku.

Osiągnięcie tego kamienia milowego w sprzedaży PS5 jest świadectwem niezachwianego wsparcia globalnej społeczności PlayStation i ich pasji do niesamowitych wrażeń stworzonych przez utalentowanych deweloperów z PlayStation Studios i naszych partnerów – Jim Ryan, dyrektor generalny.

Niedawno światło dzienne ujrzała nowa wersja Sony PlayStation 5, którą wielu nazywa PS5 Slim. To odświeżona konsola, która nie oferuje większej wydajności, ale jest mniejsza od standardowej, lżejsza i wydaje się bardziej dopracowana technicznie. Jest przy tym podobnie wyceniona, co może być dodatkowym powodem do zakupu.

PlayStation 5 Slim 1 TB w MediaExpert

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej