Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 10 stycznia 2022, 15:24

Przegląd darmowych gier z grudnia 2021

Prezentujemy Wam przegląd darmowych gier wydanych w grudniu. Oprócz tytułów wydanych w danym miesiącu, znajdziecie tutaj również bezpłatną grę długożyjącą, która otrzymała dużą aktualizację.

Ponownie powracamy do Was z przeglądem darmowych gier – tym razem wydanych w grudniu. W formacie tekstu zaszła zmiana – oprócz tytułów wydanych w danym miesiącu, pojawi się również długożyjąca produkcja, która otrzymała dużą aktualizację.

Dzisiejszy przegląd sponsorują głównie małe, artystyczne pozycje, których ukończenie zajmie Wam mniej więcej godzinę.

Nowe gry

The Savior from Above

The Savior from Above to niezwykle krótka produkcja. Wcielamy się w niej w astronautę, który rozbija się na obcej planecie i, pozbawiony swojego statku, wyrusza na eksplorację otoczenia. Szybko okazuje się, że jego obecność w tym miejscu nie jest przypadkowa.

Mimo stosunkowo małych rozmiarów, gra bawi się trochę konwencją. Głównie jest to przygodówka w 3D, ukazana w perspektywie z boku. Kierujemy naszą postacią, rozwiązujemy stosunkowo proste zagadki logiczne i unikamy przeszkód. W pewnym momencie jednak perspektywa zmienia się na pierwszoosobową i w tym stanie musimy między innymi unikać śmiercionośnej maszyny.

Chociaż tytuł nie jest długi, warto się nad nim pochylić. Jeśli macie wolną godzinę, pozycja ta może przyjemnie zagospodarować Wam ten czas.

The Savior from Above na Steam

Crow Story

Crow Story jest kolejną stosunkowo krótką produkcją na liście. Podobnie jak w przypadku The Savior from Above, czas jej przejścia oscyluje w granicach godziny. To pełna uroku platformówka 3D, w której wcielamy się w kruka o imieniu Kuroh, wyruszającego na poszukiwania swoich bliskich.

Przegląd darmowych gier z grudnia 2021 - ilustracja #1

Łącznie twórcy przygotowali osiem poziomów. Same podstawy w każdym z nich są podobne – musimy skakać i przyspieszać, by wydłużyć przebywany dystans. We wszystkich zaimplementowano dodatkowe mechaniki, które urozmaicają rozgrywkę. Przykładowo w jednym z etapów pojawiają się specjalne poduszki wydłużające skok.

Crow Story na Steam

Martial Law

O Martial Law mieliście już okazję przeczytać na naszej stronie. To przygodówka osadzona przed świętami Bożego Narodzenia podczas stanu wojennego w Polsce. Wcielamy się w niej w porzuconego przez rodzinę mężczyznę – naszym zadaniem jest pokierowanie jego losami. Gra przewiduje kilka różnych scenariuszy, co sprawia, że można podejść do niej kilka razy. Nie zmienia to jednak faktu, że produkcja jest niezwykle krótka i wystarczy w porywach na godzinę zabawy.

Warto tutaj również zwrócić uwagę na klimat produkcji. Cała kolorystyka utrzymana jest głównie w brązach i szarości, co dodatkowo potęguje wrażenie niedoli. Dodatkowo mamy tutaj świetne przedstawienie realiów tamtych czasów, przykładowo jako protagonista musimy znaleźć sposób na pozyskanie kartki na mandarynki. W niektórych momentach pojawiają się również historyczne ciekawostki.

Martial Law jest więc kolejną produkcją, w którą warto zagrać, jeśli macie niewiele wolnego czasu i chcecie go wykorzystać na przejście jakiegoś małego tytułu.

Martial Law na Steam

Lemon Run

Jako że poprzednie gry były zamkniętą całością, to jako czwarty tytuł postanowiłam zaproponować coś, co nie posiada warstwy fabularnej. Ostatecznie padło na Lemon Run, czyli prostego endless runnera, w którym pokonujemy napotykane przeszkody. Największą trudnością jest tutaj stale zwiększające się tempo przesuwu planszy.

Przegląd darmowych gier z grudnia 2021 - ilustracja #2

Gra ta jest banalnie prosta w założeniach i opiera się tylko na naszej zręczności. Sprawia to, że jest idealna na krótkie sesje, w których nie potrzebujemy specjalnie angażować swoich szarych komórek.

Lemon Run na Steam

Gry zaktualizowane

Enlisted

W wigilię Enlisted, czyli sieciowa strzelanka osadzona w realiach II wojny światowej, otrzymało dużą aktualizację, która zainicjowała czwarty sezon Battle Passa. Wprowadziła ona między innymi nowy tryb rozgrywki – Armored Train Escort – oraz dodatkowe misje.

Zdecydowanie największą atrakcją jest właśnie nowy wariant rozgrywki. Jego założenia są proste – jedna strona musi bronić opancerzonego pociągu, druga natomiast ma go zniszczyć, zanim dotrze on do celu. Należy mieć na uwadze, że tryb jest dostępny w ramach kampanii Battle of Berlin.

Tutaj zagrasz w Enlisted