Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2012, 16:00

autor: Ender

Project Eternity – twórcy zapowiadają wsparcie dla modów oraz nowe nagrody dla graczy

Project Eternity w serwisie Kickstarter wsparło już ponad 52 tysiące graczy. Z tej okazji, twórcy obiecują wsparcie dla modów w grze oraz nowe nagrody dla osób wpłacających 50, 250 i 500 dolarów. Deweloperzy stawiają też następne cele, mające odblokować kolejne bonusy.

Project Eternity – twórcy zapowiadają wsparcie dla modów oraz nowe nagrody dla graczy - ilustracja #1

Project Eternity w serwisie Kisktarter wspierają w tej chwili dziesiątki tysięcy graczy, czekających z niecierpliwością na staroszkolne cRPG od studia Obsidian. Ponieważ grze udało się przebić pułap 52 tysięcy zainteresowanych jej powstaniem osób, deweloper zapowiada kolejne nowości i bonusy, o czym poinformował w aktualizacji na stronie projektu.

Najważniejszą nowinką będzie z pewnością wprowadzenie obsługi modów i pomoc ze strony dewelopera dla przyszłej społeczności modderskiej. Twórcy zapowiadają, że większość plików gry będzie tak przygotowana, by można było je łatwo edytować i wprowadzać do nich rozmaite zmiany. Przygotowane i udostępnione zostaną także narzędzie lokalizacyjne, pozwalające fanom na przygotowanie nowych wersji językowych tytułu, innych niż te, które pojawią się w dniu jego premiery (polska została potwierdzona kilka dni temu). Oficjalne wsparcie dla projektu zapewni Nexusmods, jeden z największych serwisów w sieci zawierających modyfikacje dla gier, takich jak The Elder Scrolls V: Skyrim, Fallout: New Vegas czy Wiedźmin.

Autorzy przygotowali też niespodzianki dla osób przekazujących większe sumy na stronie Kickstartera. Jeżeli zapłaciliśmy ponad 50 dolarów otrzymamy wirtualnego zwierzaka, towarzyszącego naszej postaci w przygodach. Mały podopieczny jest całkowicie opcjonalny i nie będzie brał udziału w walce, ale autorzy chcą rozwinąć jego rolę i czekają na ciekawe propozycje od fanów. Jeżeli wpłacimy lub wpłaciliśmy ponad 250 dolarów, w nasze ręce trafi kolorowa książka w twardej oprawie, zawierająca szkice koncepcyjne, informacje na temat potworów i świata, a także wgląd w proces produkcyjny tytułu. Dotacja w wysokości 500 dolarów zapewnia nam teraz również możliwość pozostawienia zakodowanej wiadomości na kamieniu pamiątkowym w grze. Zostanie ona zapisana runami, które będzie można odczytać korzystając ze specjalnego pierścienia.

Warto wspomnieć że dzięki graczom dołączającym do projektu, bonusowa podziemna lokacja The Endless Paths of Od Nua powiększyła się o kolejne piętro. Następne zostanie dodane gdy liczba graczy wspierających projekt przekroczy próg 55 tysięcy, a także gdy oficjalny profilu studia na Facebooku zdobędzie 20 tysięcy fanów.

Poza tym, w nowej odsłonie deweloperskiego videobloga, znajdziemy odpowiedzi na pytania graczy, dotyczące systemu walki i magii.

  1. Project Eternity na Kickstarterze
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.