Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2022, 15:46

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Produkcja Elden Ring zakończona - gra osiągnęła złoty status

Produkcja Elden Ring została ukończona. FromSoftware pracuje już nad pierwszym patchem.

Elden Ring otrzymał złoty status, co oznacza, że produkcja gry została zakończona. Takimi informacjami podzielił się deweloper z FromSoftware, Yasuhiro Kitao, podczas wydarzenia Taipei Game Show 2022. Pełny wywiad z nim możecie obejrzeć poniżej.

Wypowiedź Kitao na temat złotego statusu gry usłyszeć możemy pod koniec rozmowy. Gdy został on spytany o to, czy produkcja Elden Ring „szła gładko”, odpowiedział w ten sposób:

Elden Ring pierwotnie miał zadebiutować w styczniu tego roku, po czym został przesunięty na luty. Mimo to zapewniamy, że tytuł będzie gotowy do sprzedaży, która startuje 25 lutego. Główna wersja gry została już ukończona, a aktualnie pracujemy nad patchem, który pojawi się w dniu premiery, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Kitao odniósł się również do kilku innych spraw dotyczących Elden Ring, w tym długości gry. Jak twierdzi producent, główny wątek fabularny zaprojektowany został na około 30 godzin. Jednak wielkość mapy oraz możliwości eksploracji zdecydowanie mają potencjał aby utrzymać graczy dłużej w świecie Elden Ring.

Możemy więc spodziewać się, że najbardziej wyczekiwana gra na Steamie bez opóźnień trafi do fanów 25 lutego. Spokojni możemy być również o długość gry, która jest bardzo przystępna. W produkcję studia FromSoftware będzie można zagrać zarówno na PC, jak i konsolach PS4, PS5, XOne oraz XSX/S.