Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 stycznia 2022, 11:35

autor: M. "Barszcz" B.

Producenci nowego filmu Toma Cruise'a budują kosmiczne studio filmowe

Firma Space Entertainment Enterprise, odpowiedzialna za kolejny film Toma Cruise'a, planuje do 2024 roku zbudować studio filmowe w kosmosie. Posłuży głównie do produkcji filmów, ale także do streamingu treści oraz organizacji wydarzeń sportowych.

Kiedy James Cameron mówi, że większość scen w kolejnej części Avatara będzie kręcona pod wodą, brytyjskie studio Space Entertainment Enterprise, odpowiedzialne za nadchodzący film z Tomem Cruisem w roli głównej, zapowiada stworzenie studia filmowego w kosmosie. Budowa ma zakończyć się pod koniec 2024 roku.

Portal Variety donosi, że projekt noszący nazwę SEE-1 ma zostać przyłączony do komercyjnej stacji kosmicznej Axiom, będącej jeszcze na etapie produkcji. Kosmiczne studio filmowe ma pozwolić na tworzenie produkcji w przestrzeni oddalonej od Ziemi o 400 kilometrów. Mimo tego, że budowane jest głównie na potrzeby Space Entertainment Enterprise, twórcy zapowiadają, że przestrzeń zostanie także udostępniona producentom telewizyjnym, muzykom i artystom, którzy będą mogli wykorzystać w kreatywny sposób zerową grawitację.

Za projekt odpowiadają Elena i Dmitry Lesnevsky. Zajmują się także produkcją najnowszego filmu Toma Cruise’a, który ma być pierwszą tego typu produkcją w pełni zrealizowaną w przestrzeni kosmicznej (pisaliśmy o tym tutaj). Na swojej stronie firma opublikowała oświadczenie, w którym jej CEO opowiedział jakie możliwości może dać ich projekt:

SEE-1 to wspaniała możliwość dla ludzkości na przeniesienie się do innego świata i rozpoczęcie nowego, ekscytującego rozdziału w historii. Dostarczymy unikalną przestrzeń wyposażoną w najnowsze technologie, które jeszcze bardziej rozbudzą kreatywność twórców. Razem z Axiom Space chcemy stworzyć coś rewolucyjnego. Będzie to pierwsza tego typu konstrukcja, zbudowana z dbałością o każdy szczegół. Chcemy dzięki niej umożliwić ekspansję przemysłu filmowego na ziemską orbitę.

Projekt ma zostać oddany do użytku w grudniu 2024 roku. Studio ma zająć jedną piątą powierzchni stacji Axiom.