Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2020, 17:51

autor: Vergil

Problemy z pobieraniem Genshin Impact; rozwiązanie może być proste

Liczni gracze skarżą się na wyjątkowo powolne pobieranie gry Genshin Impact na PC. Jak się okazuje, rozwiązanie tego problemu może być tak proste, że nie powstydziłby się go żaden domorosły informatyk.

W SKRÓCIE:
  1. wielu graczy skarży się na wolne pobieranie gry Genshin Impact na PC;
  2. rozwiązaniem tego problemu może być kilkukrotny restart launchera lub wstrzymanie i wznowienie procesu ściągania gry.

Genshin Impact zadebiutowało wczoraj, jednak premiera tej darmowej (dystrybuowanej w modelu free-to-play) gry RPG akcji najwyraźniej nie przebiegła tak, jak wymarzyli sobie twórcy. Liczni komputerowi gracze zgłaszają bowiem problemy z jej pobieraniem (również na naszym forum). Tytuł ściąga się wyjątkowo powoli, przez co cały proces dłuży się w nieskończoność. Jak się okazuje, rozwiązanie tych niedogodności może być niebywale proste.

Gracze odkryli bowiem, że chcąc znacznie zwiększyć prędkość pobierania tej produkcji, należy je zatrzymać, a następnie wznowić. Jeśli to nie pomoże, warto spróbować wyłączyć i włączyć klienta gry. Obie czynności mogą wymagać kilkukrotnego powtórzenia; w ten sposób niejako pozwalamy launcherowi na wybór odpowiedniego (losowego) serwera.

Należy jednak pamiętać, że tą metodą możemy zarówno poprawić sytuację... jak i ją pogorszyć, ostatecznie spowalniając cały proces. Jeśli więc u Was prędkość pobierania gry jest znośna, lepiej nie kombinujcie. Mimo to wiele osób donosi (jak choćby użytkownicy forum Reddit), że w ich przypadku wyżej wymienione rozwiązania w istocie okazały się skuteczne po kilku próbach.

Problemy z pobieraniem Genshin Impact; rozwiązanie może być proste - ilustracja #1
A próbowałeś wyłączyć i włączyć? Problemy z pobieraniem Genshin Impact można rozwiązać sprawdzonym sposobem.

Dlaczego Genshin Impact pobiera się tak powoli? Powodem takiego stanu rzeczy zapewne jest zainteresowanie omawianą produkcją, które mogło zaskoczyć samych deweloperów. I nie ma w nim nic dziwnego, zwłaszcza jeśli przypomnieć sobie, że do Genshin Impact już po pierwszych prezentacjach przypięto łatkę chińskiej odpowiedzi na bestsellerowe The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Jako że zagranie w ten tytuł nie wymaga od graczy sięgania do portfeli, najwyraźniej (zbyt) wielu z nas spróbowało dać szansę temu projektowi.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Genshin Impact