Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2020, 18:01

autor: Michał Kułakowski

Destroyer: The U-Boat Hunter - myśliwy staje się zwierzyną w polskiej grze

Polskie Iron Wolf Studio przedstawiło pierwszy zwiastun kompleksowego morskiego symulatora militarnego pod tytułem Destroyer: The U-Boat Hunter, którego akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej. W trakcie zabawy bronimy amerykański konwój przemierzający wody Atlantyku przed atakami ze strony niemieckich U-Bootów.

Destroyer: The U-Boat Hunter - myśliwy staje się zwierzyną w polskiej grze - ilustracja #1

Destroyer: The U-Boat Hunter to zapowiedziana pół roku temu gra debiutującego rodzimego studia Iron Wolf, które równocześnie pracuje także nad przygodówką FMV pod tytułem Killing Stream. Produkcja będzie kompleksowym symulatorem militarnym, przedstawiającym starcia amerykańskiej floty wojennej z niemieckimi U-Bootami podczas II wojny światowej. Destroyer: The U-Boat Hunter ukaże się na komputerach PC w trzecim kwartale przyszłego roku. Twórcy zaprezentowali właśnie pierwszy pełny zwiastun gry.

Film w zamierzeniach ma pokazywać „gameplay”, ale w rzeczywistości jest jego animowaną symulacją i przedstawia to, co ostatecznie chcą osiągnąć twórcy w pełnej wersji gry. Akcja Destroyer: The U-Boat Hunter rozgrywa się w 1942 roku. Podczas zabawy obejmujemy dowodzenie nad grupą eskortową marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych. Wraz z nią polujemy na niemieckie U-Booty próbujące zniszczyć chroniony przez nas konwój transportujący cenny ładunek. Składa się on w sumie z ponad trzydziestu okrętów, które przemierzają niebezpieczne wody Atlantyku.

Gracz przebywa na pokładzie niszczyciela typu Fletcher. Do jego zadań będzie należało wieloetapowe przygotowanie do starć z wrogiem. Odbieramy więc raporty od przełożonych, kontrolujemy odczyty z sonaru i radaru oraz stan techniczny floty, a także szczegółowo planujemy akcje oraz kurs poszczególnych okrętów, które podejmują walkę z przeciwnikiem. Nasze decyzje będą miały bezpośredni wpływ na życie podwładnych i dalszy przebieg rejsu.

Autorzy obiecują, że rozgrywka wzbogacona zostanie o imponujące przerywniki filmowe, wykorzystujące technologię motion capture, mającą zapewnić wysoką jakość animacji ruchów i mimiki postaci. Warto zaznaczyć, że kampania w Destroyer: The U-Boat Hunter wydawana będzie w formie epizodycznej. Kolejne odcinki gry mają przenieść nas na Pacyfik i przedstawić walkę z japońskimi lotnictwem oraz okrętami.

  1. Oficjalna strona studia Iron Wolf
  2. Destroyer: The U-boat Hunter na Steamie