Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2013, 12:34

autor: Hed

Prison Architect – twórcy gry traktują piratów jako potencjalnych klientów

Twórcy gry Prison Architect traktują piratów jako potencjalnych klientów. Jeden z pracowników studia Introversion Software wyjaśnił, że zadaniem deweloperów jest przekonać graczy o wartości gry – po to, żeby chcieli za nią zapłacić.

 

Twórcy Prison Architect chcą, żeby piraci kupowali ich grę. - Prison Architect – twórcy gry traktują piratów jako potencjalnych klientów - wiadomość - 2013-09-04
Twórcy Prison Architect chcą, żeby piraci kupowali ich grę.

Mark Morris, jeden z twórców Prison Architect, powiedział w rozmowie z fanami, że traktuje piratów w kategoriach marketingowych. Zdaniem współzałożyciela studia Introversion Software, osoby, które ściągają nielegalne egzemplarze ich produkcji są potencjalnymi klientami, na tyle zainteresowanymi grą, żeby chcieć w nią grać, ale nie dość, żeby wydać na nią pieniądze. Zadaniem ekipy z Introversion, wytłumaczył Morris, jest przekonać piratów, że warto zapłacić.

Deweloperzy z Introversion przyznają, że taka polityka jest intuicyjna. Pewne jest to, że zadowolony musi być przede wszystkim klient, który kupi oryginał. „Nie mam pewności, jakie efekty przynosi to podejście, ale jasne jest, że nie chcemy karać legalnych graczy w żaden sposób za to, co zrobili jacyś piraci” – dodał Morris. Efekty działania Introversion widać w samej dyskusji – dwie osoby przyznały, że kupiły Prison Architect dopiero po wypróbowaniu nielegalnej wersji.

Łagodne traktowanie piratów przez studio Introversion może dziwić w kontekście dużych wydawców, którzy prześcigają się w metodach walki z tym procederem. W świecie twórców niezależnych przymykanie oka na obecność nielegalnych wersji gier jest jednak częste – ta grupa deweloperów nie ma środków na ściganie piratów, więc zamiast tego stara się przemówić do nich w komentarzach. Nie zmienia to faktu, że piractwo potępiamy i jak zwykle zachęcamy do kupowania oryginałów.

  1. Oficjalna strona studia Introversion Software

Prison Architect, gra studia Introversion Software, opowiada o zarządzaniu zakładem karnym. Deweloper zapowiedział ją po skasowaniu innego projektu i rozpoczął sprzedaż w systemie znanym z Minecrafta, skrzyżowanym ze zbiórką społecznościową. Kupując Prison Architect otrzymujemy dostęp do wczesnej wersji alfa i wspieramy dalszy rozwój produkcji. Twórcy regularnie wypuszczają aktualizacje i rozmawiają z fanami o wprowadzonych nowościach.