Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2017, 14:45

Prime Arena połączy gatunki MOBA i battle royale

Znane m.in. z gry Heroes of Might and Magic V i serii Blitzkrieg studio Nival zapowiedziało projekt Prime Arena. Połączy on mechanizmy gier MOBA, typu League of Legends czy Dota 2, z zasadami strzelanek battle royale, pokroju Playerunknown's Battlegrounds.

Gra ukaże się jesienią tego roku. - Prime Arena połączy gatunki MOBA i battle royale - wiadomość - 2017-09-19
Gra ukaże się jesienią tego roku.
PRIME ARENA W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Nival
  2. Wydawca: Nival
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: jesień 2017 r.

Obecnie gry MOBA i strzelanki typu battle royale to dwie najgorętsze kategorie, jeśli chodzi o rozgrywki multiplayer na PC. Tylko kwestią czasu było więc pojawienie się dewelopera, który spróbuje połączyć oba te gatunki. Zadania tego podjął się rosyjski zespół Nival, zapowiadając Prime Arena.

Projekt zmierza wyłącznie na pecety, a jego premiera ma nastąpić jesienią tego roku. Produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Zgodnie z tytułem, Prime Arena osadzone będzie w tym samym uniwersum fantasy, co kilka wcześniejszych gier zespołu, takich jak Prime World czy Prime World: Defenders.

Na pierwszy rzut oka Prime Arena prezentuje się jak typowa gra MOBA. Produkcja postawi na widok z lotu ptaka i zaoferuje do wyboru dwudziestu bohaterów, z których każdy posiadać ma unikalne cechy i zdolności specjalne. Do tego na mapie poza graczami przebywać będą również jednostki sterowane przez sztuczną inteligencję.

Natomiast same zasady rządzące rywalizacją zaczerpnięte zostaną z gier battle royale. Rozgrywka toczyć się ma do momentu, gdy przy życiu pozostanie tylko jedna osoba. Prawie każdy sojusz będzie jedynie tymczasowy i prędzej czy później zakończy się zdradą. Do tego wraz z upływem czasu dostępny do zabawy obszar ma powoli się kurczyć, wymuszając tym samym coraz częstsze konfrontacje.

Co ciekawe, według autorów, zasady battle royale mają ograniczyć często spotykaną w grach MOBA toksyczność społeczności. W produkcjach pokroju League of Legends czy Dota 2 kluczowa jest współpraca w ramach drużyny. Poważny błąd jednego z jej członków może doprowadzić do porażki całego zespołu, a w takiej sytuacji wielu osobom puszczają nerwy.

  1. Oficjalna strona gry