Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2019, 11:20

autor: Adrian Werner

Premiera Remnant From the Ashes - trudna gra akcji zalicza udany debiut

Na rynku zadebiutował Remnant: From the Ashes, czyli gra akcji od autorów Darksiders III. Produkcja zbiera dobre recenzje i spotkała się z ciepłym przyjęciem przez graczy.

Gra zbiera dobre recenzje. - Premiera Remnant From the Ashes - trudna gra akcji zalicza udany debiut - wiadomość - 2019-08-20
Gra zbiera dobre recenzje.
REMNANT: FROM THE ASHES W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Gunfire Games
 2. Wydawca: Perfect World
 3. Gatunek: gra akcji
 4. Platformy: PC, XONE, PS4

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Remnant: From the Ashes, czyli gry akcji z elementami RPG od znanego z Darksiders III studia Gunfire Games. Produkcja trafiła na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Autorzy nie przygotowali polskiej wersji językowej.

Pierwsze reakcje graczy są bardzo dobre. Na Steamie 95% recenzji użytkowników jest pozytywnych. Co więcej, gra zaliczyła bardzo udany debiut, gdyż wskoczyła na pierwsze miejsce listy światowych bestsellerów w serwisie studia Valve.

Gra spotkała się również z dosyć ciepłym przyjęciem przez media branżowe. Według serwisu Metacritic wersja pecetowa posiada obecnie średnią ocen na poziomie 78%. Ten wynik może jednak ulec zmianie, gdyż na razie tylko kilka serwisów wystawiło swoje noty. Poniżej podajemy przykładowe recenzje:

 1. God is a Geek – 9.0/10
 2. Cultured Vultures – 8/10
 3. IGN – 8/10
 4. Shacknews – 8/10
 5. Attack of the Fanboy – 4/5
 6. PCGamer – 77/100
 7. COGconnected – 76/100
 8. New Game Network – 74/100
 9. The Indie Game Website – 7/10
 10. Hardcore Gamer – 3.5/5

Recenzenci chwalą grafikę, ciekawy świat oraz wymagający, ale dający dużo satysfakcji system walki. Krytykowane są głównie drobne problemy techniczne. Nie wszystkim przypadł do gustu również bardzo wysoki poziom trudności.

Gra w oczywisty sposób wzorowana jest na serii Dark Souls, ale recenzenci podkreślają, że autorom udało się stworzyć produkcję z własną tożsamością i sporym zestawem unikalnych rozwiązań, dzięki czemu całość nie sprawia wrażenia klona przebojowego cyklu studia From Software.

 1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Remnant: From the Ashes

Remnant: From the Ashes