Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2019, 11:20

Premiera Remnant From the Ashes - trudna gra akcji zalicza udany debiut

Na rynku zadebiutował Remnant: From the Ashes, czyli gra akcji od autorów Darksiders III. Produkcja zbiera dobre recenzje i spotkała się z ciepłym przyjęciem przez graczy.

Gra zbiera dobre recenzje. - Premiera Remnant From the Ashes - trudna gra akcji zalicza udany debiut - wiadomość - 2019-08-20
Gra zbiera dobre recenzje.
REMNANT: FROM THE ASHES W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Gunfire Games
 2. Wydawca: Perfect World
 3. Gatunek: gra akcji
 4. Platformy: PC, XONE, PS4

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Remnant: From the Ashes, czyli gry akcji z elementami RPG od znanego z Darksiders III studia Gunfire Games. Produkcja trafiła na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Autorzy nie przygotowali polskiej wersji językowej.

Pierwsze reakcje graczy są bardzo dobre. Na Steamie 95% recenzji użytkowników jest pozytywnych. Co więcej, gra zaliczyła bardzo udany debiut, gdyż wskoczyła na pierwsze miejsce listy światowych bestsellerów w serwisie studia Valve.

Gra spotkała się również z dosyć ciepłym przyjęciem przez media branżowe. Według serwisu Metacritic wersja pecetowa posiada obecnie średnią ocen na poziomie 78%. Ten wynik może jednak ulec zmianie, gdyż na razie tylko kilka serwisów wystawiło swoje noty. Poniżej podajemy przykładowe recenzje:

 1. God is a Geek – 9.0/10
 2. Cultured Vultures – 8/10
 3. IGN – 8/10
 4. Shacknews – 8/10
 5. Attack of the Fanboy – 4/5
 6. PCGamer – 77/100
 7. COGconnected – 76/100
 8. New Game Network – 74/100
 9. The Indie Game Website – 7/10
 10. Hardcore Gamer – 3.5/5

Recenzenci chwalą grafikę, ciekawy świat oraz wymagający, ale dający dużo satysfakcji system walki. Krytykowane są głównie drobne problemy techniczne. Nie wszystkim przypadł do gustu również bardzo wysoki poziom trudności.

Gra w oczywisty sposób wzorowana jest na serii Dark Souls, ale recenzenci podkreślają, że autorom udało się stworzyć produkcję z własną tożsamością i sporym zestawem unikalnych rozwiązań, dzięki czemu całość nie sprawia wrażenia klona przebojowego cyklu studia From Software.

 1. Oficjalna strona gry