Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2012, 17:30

autor: Ender

Premiera pecetowej wersji gry Death Rally

Na Steamie zadebiutowało Death Rally, zręcznościowa gra wyścigowa, która została stworzona przez studio Remedy. Jest ona nową wersją produkcji pod tym samym tytułem, która cieszy się ogromną popularnością na urządzeniach mobilnych, korzystających z systemów iOS i Android.

Premiera pecetowej wersji gry Death Rally  - ilustracja #1

W serwisie dystrybucji elektronicznej Steam zadebiutowała zręcznościówka Death Rally, pozwalająca nam uczestniczyć w zabójczo szybkich i niebezpiecznych wyścigach samochodowych. Stworzony przez fińskie studio deweloperskie Remedy Entertainment (znane dzięki serii Max Payne i Alan Wake) tytuł jest kompletnie przebudowaną wersją cieszącej się ogromną popularnością produkcji z systemów iOS i Android. Producent z dumą podaje, że posiadacze urządzeń mobilnych ściągnęli ją do tej pory ponad 11 milionów razy i rozegrali z nią 110 milionów sesji. Pecetowa edycja pracuje na nowym silniku graficznym, w pełni wspiera sterowanie za pomocą klawiatury oraz pada i pozwala zdobyć 87 steamowych osiągnięć. Wprowadza także system kariery oraz wiele innych nowinek. W tej chwili, grę kupimy z 15% zniżką dzięki czemu zapłacimy za nią 7,64 euro (ok. 30 zł).

W Death Rally akcję obserwujemy dzięki kamerze umieszczonej wysoko nad trasami i dachami aut. Gracze kierują uzbrojonymi pojazdami, chronionymi grubymi warstwami pancerza. Muszą nie tylko bezpiecznie dojechać do mety, ale także zniszczyć jak najwięcej samochodów oponentów. Dzięki pieniądzom i częściom zdobywanym w serii wyścigów, powoli ulepszamy i kupujemy nowe wehikuły. Możemy bawić się zarówno w trybie single jak i multiplayer. Warto dodać, że zarówno pecetowa jak i mobilna odsłona tytułu są nową wersją klasycznego Death Rally z 1996 roku. W 2009 roku Remedy bezpłatnie udostępniło oryginalną grę wszystkim chętnym. Współpracuje ona ze współczesnymi systemami operacyjnymi i można ją ściągnąć w tym miesjcu.

  1. Death Rally w serwisie Steam