Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2019, 18:00

autor: aadamus

Premiera i recenzje Blair Witch - kolejnego horroru polskiego Bloobera

Dziś na rynek trafiła najnowsza produkcja krakowskiego studia Bloober Team - Blair Witch. W związku z tym w sieci pojawiły się jej pierwsze recenzje. Wyraźnie wskazują one, że rodzimy deweloper wykorzystał potencjał znanej marki. Gra jest dobra, ale nie pozbawiona wad.

Blair Witch straszy bardzo dobrze, jednak nie obyło się bez kilku niedociągnięć. - Premiera i recenzje Blair Witch - kolejnego horroru polskiego Bloobera - wiadomość - 2019-08-30
Blair Witch straszy bardzo dobrze, jednak nie obyło się bez kilku niedociągnięć.

Dziś na sklepowe półki trafiło Blair Witch – najnowszy horror od krakowskiego studia Bloober Team. Twórcy serii Layers of Fear tym razem opracowali grę wykorzystującą motywy jednego z najbardziej rozpoznawalnych filmów grozy w historii. Jak im się to udało? Według recenzji dobrze, ale nie idealnie. Obrazuje to średnia ocen w serwisie Metacritic, która dla wersji na komputery osobiste wynosi obecnie 72/100 punktów.

Blair Witch – wybrane recenzje

  • GRYOnline.pl – 7,5/10
  • God is a Geek – 9/10
  • Trusted Reviews – 8/10
  • Game Informer – 7/10
  • Twinfinite – 7/10
  • GameSpew – 8/10
  • GameStar – 7,3/10
  • GamesRadar+ – 6/10

Recenzentów zachwycił głównie klimat produkcji. Blair Witch świetnie oddaje klimat Black Hills, znany z filmu z 1999 roku. Gęsty las przepełniony jest ścieżkami, które prowadzą nas z powrotem do punktu wyjścia, przez co łatwo się zgubić. W połączeniu z nielicznymi rozmowami przez krótkofalówkę lub telefon tworzy to mocne poczucie izolacji.

Do najczęściej wymienianych wad należy natomiast niewykorzystany do końca potencjał mechanik rozgrywki. W czasie wizyty w lesie towarzyszy nam pies – Bullet. Jest on wiernym przyjacielem protagonisty i to on w dużej mierze prowadzi go przez las, przy okazji wskazując zagrożenia oraz znajdując ważne obiekty. Z jednej strony wprowadza to wiele świeżości do gry. Z drugiej jednak naszego czworonożnego przyjaciela łatwo stracić z oczu w ciemnym lesie, a sekwencje poszukiwawcze występują dość rzadko.

Jako wadę recenzenci wymienili także niski poziom trudności. W szczególności tyczy się to walki, w czasie której należy kierować światło latarki w miejsce wskazane przez psa.

Blair Witch ukazało się na komputerach osobistych oraz konsoli Xbox One. Gra dostępna jest w wersji z polskimi napisami.