Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2020, 23:02

Premiera Halo Infinite dopiero w 2021 roku

Twórcy Halo Infinite ze studia 343 Industries ogłosili, że są zmuszeni przesunąć premierę gry na 2021 rok. Tytuł miał pierwotnie ukazać się w listopadzie wraz z debiutem nowej konsoli Xbox Series X i być jednym ze startowych hitów systemu.

Premiera Halo Infinite dopiero w 2021 roku - ilustracja #1

Halo Infinite zadebiutuje dopiero w 2021 roku. Taką decyzję podjął Microsoft oraz zespół studia 343 Industries. Podparta miała ona zostać dokładną analizą procesu produkcyjnego, która jasno dała do zrozumienia, że jesienny termin jest nieosiągalny. Za ten stan rzeczy deweloperzy obwiniają opóźnienia związane z pandemią koronawirusa. Wielu twórców zmuszonych zostało bowiem do pracy zdalnej z domów, co mocno utrudniło i spowolniło wszelkiego rodzaju postępy. Stojący na czele projektu Chris Lee tak komentuje zaistniałą sytuację:

Podjęliśmy trudną decyzję, by przenieść datę premiery na 2021 rok. Chcemy upewnić się, że zespół ma odpowiednio dużo czasu, by dostarczyć fanom kolejną grę z serii Halo, która w pełni reprezentuje naszą wizję. Zmiany są bezpośrednim wynikiem wielu różnych czynników, w tym ciągle odczuwalnych skutków związanych z globalną pandemią, które utrudniały nam życie przez cały ten rok.

Chcę w tym miejscu podziękować zespołowi 343 Industries za ciężką pracę i zaangażowanie w produkcję naprawdę świetnej gry, a także umiejętności rozwiązywania niespodziewanych problemów, z którymi musimy się borykać. Opublikowanie Halo Infinite jesienią nie wpłynie pozytywnie na jakość gry i nie jest też warte dalszego narażania zdrowia oraz dobrego samopoczucia naszych pracowników.

O tym, że produkcja nie znajduje się w najlepszym stanie, przekonaliśmy się kilka tygodni temu podczas pierwszego dużego pokazu rozgrywki. To, co mogliśmy wtedy zobaczyć, zostało bowiem brutalnie skrytykowane przez graczy. Oberwało się zwłaszcza oprawie graficznej tytułu. Deweloperzy tłumaczyli wówczas, że mieliśmy do czynienia z wczesną i niedopracowaną wersją Halo Infinite. Biorąc pod uwagę opóźnienie, możemy podejrzewać, że wbrew zapewnieniom studio najpewniej nie dysponowało lepszymi materiałami.

Przypomnijmy, że długo oczekiwany przez fanów FPS, kontynuujący przygody Master Chiefa, został zapowiedziany w czerwcu 2018 roku. Tytuł od początku planowany był jako jeden z kilku dużych hitów, których premiera ma towarzyszyć pojawieniu się Xboksa Series X na półkach sklepowych. Poza nowym systemem gra ukaże się równocześnie także na Xboksie One i komputerach PC.

  1. Oficjalna strona serii Halo