Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 czerwca 2016, 11:57

autor: Adrian Werner

Premiera Grim Legends 3: The Dark City – polskiej casualowej przygodówki

Doczekaliśmy się premiery gry Grim Legends 3: The Dark City (pol. Mroczne Legendy 3: Miasto Cieni), czyli kolejnej casualowej przygodówki typu HOPA od wyspecjalizowanego w tym gatunku polskiego studia Artifex Mundi.

Nadszedł moment, na który czekali fani prostych przygodówek. Specjalizujące się w tym gatunku polskie studio Artifex Mundi wypuściło bowiem wreszcie grę Grim Legends 3: The Dark City, w rodzimej wersji językowej funkcjonującą pod tytułem Mroczne Legendy 3: Miasto Cieni.

Gra jest trzecią odsłoną cyklu, ale jej fabuła jest samodzielną opowieścią, niewymagającą znajomości poprzednich części. Tym razem wcielamy się w cierpiącą na amnezję dziewczynę imieniem Sylwia, która jest członkiem zakonu łowców potworów. Akcja zaczyna się, gdy z twierdzy tej organizacji ukradziony zostaje artefakt pełniący rolę więzienia dla złej istoty znanej jako Koszmar. Bohaterka wyrusza na poszukiwania złodzieja, a w ich trakcie pozna nie tylko historię wrogów zakonu, ale odkryje także prawdę o własnej przeszłości.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Grim Legends 3: The Dark City stanowi klasyczną casualową przygodówkę z elementami typu znajdź ukryte obiekty. Zabawa polega więc głównie na eksplorowaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek logicznych. Regularnie trafiają się także sekcje, w których konieczne jest odnajdywanie konkretnych przedmiotów na mocno zagraconych ekranach.

Zespół Artifex Mundi wyrobił sobie opinię studia, które tworzy śliczne gry i Grim Legends 3: The Dark City nie jest wyjątkiem. Gra oferuje masę bardzo ładnych dwuwymiarowych obrazów, które zostały dodatkowo wzbogacone licznymi elementami animowanymi, dzięki czemu nie sprawiają wrażenia statycznych.

Grim Legends 3: The Dark City ukazało się w wersjach na urządzenia z systemami Android i Windows Phone (edycja na iOS jest w drodze) oraz na pecety. Wydanie mobilne ma postać darmowego dema, które możemy przeobrazić w pełną wersję za pomocą jednorazowej mikropłatności.

Grim Legends 3: The Dark City w Google Play

Grim Legends 3: The Dark City w Steam

Grim Legends 3: The Dark City w Windows Store