Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2019, 19:14

autor: Entelarmer

Premiera GRID opóźniona

Studio Codemasters poinformowało o przesunięciu premiery GRID. Na pocieszenie twórcy obiecali podzielenie się kolejnymi materiałami z gry w najbliższych dniach.

GRID zalicza lekki poślizg. - Premiera GRID opóźniona - wiadomość - 2019-07-03
GRID zalicza lekki poślizg.
GRID w skrócie:
  • producent/wydawca: Codemasters Software
  • gatunek: gra wyścigowa
  • platformy sprzętowe: PC, XONE, PS4
  • data premiery: 11 października 2019 roku

Jeśli liczyliście na powrót serii GRID we wrześniu, nie będzie zachwyceni ostatnim ogłoszeniem Codemasters. Firma poinformowała na swoim blogu o miesięcznym opóźnieniu premiery nowego GRID-a. Kolejna odsłona wyścigowego cyklu ukaże się 11 października na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Osoby, które zakupiły tytuł w przedsprzedaży w wersji Ultimate Edition, nadal uzyskają dostęp do niego z trzydniowym wyprzedzeniem, czyli 8 października. Jako przyczynę opóźnienia podano… chęć lepszego wyeksponowania gry. Codemasters planuje wkrótce ujawnić mnóstwo informacji na temat GRID, w tym materiały z rozgrywki oraz „istotne ogłoszenia”. Materiały zaczną pojawiać się na kanałach społecznościowych studia oraz produkcji w ciągu najbliższych kilku dni.

Dotychczas tylko raz mogliśmy zobaczyć rozgrywkę w GRID, kiedy to w maju opublikowano pierwsze nagranie z gry. Od tego czasu Codemasters nie ujawniło zbyt wiele, choć nie omieszkało się pochwalić na blogu niektórymi z modeli aut uwzględnionymi w tytule. Pozostają nam więc tylko obietnice złożone przy zapowiedzi produkcji. GRID zaoferuje m.in. kilka trybów zabawy, dopracowaną sztuczną inteligencję zawodników oraz zaawansowany model zniszczeń, przekładający się na funkcjonowanie pojazdów. Zapewniono też, że gra przemówi tak do nowicjuszy, jak i weteranów gatunku. Być może kolejne materiały rozwieją wątpliwości co do tego, czy studiu uda się dotrzymać tych obietnic.