Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2019, 16:45

autor: AlexB

Codemasters zapowiada GRID - wyścigowa seria powraca

Brytyjskie studio Codemasters zapowiedziało GRID, czyli kolejną odsłonę popularnego cyklu gier wyścigowych. Poznaliśmy datę premiery i otrzymaliśmy pierwszy zwiastun.

Po niemal pięciu latach przerwy brytyjskie studio Codemasters powraca z wyścigowym cyklem GRID, znanym niegdyś jako Race Driver oraz TOCA. Dziś w sieci pojawiła się zapowiedź gry zatytułowanej po prostu GRID. Tytuł ukaże się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One 13 września bieżącego roku. Poniżej możecie obejrzeć jego pierwszy zwiastun.

W GRID będziemy mogli zasiąść za kierownicami szeregu licencjonowanych aut należących do różnych typów – począwszy od samochodów turystycznych, a na potężnych muscle carach skończywszy – i stanąć do rywalizacji na rozmaitych torach, zarówno klasycznych, jak i ulicznych, umiejscowionych na czterech kontynentach. Tytuł ma zaoferować kilka trybów zabawy, zaawansowaną sztuczną inteligencję przeciwników, satysfakcjonujący system progresji oraz realistyczne uszkodzenia pojazdów, które będą miały odczuwalny wpływ na ich zachowanie podczas wyścigów. Według obietnic twórców, całość powinna być przystępna zarówno dla niedzielnych kierowców, jak i prawdziwych wyjadaczy gatunku. Cytując Chrisa Smitha, reżysera gry GRID:

Tytuł oferuje ogromną różnorodność i głębię, od sporego wyboru nowoczesnych oraz klasycznych samochodów po szeroki wachlarz lokacji, a także opcji wyścigowych. Seria jest znana ze swojej otwartości, więc gra powinna spodobać się zarówno zwykłym kierowcom chcącym spróbować wyzwania, jak i entuzjastom szukającym symulacji, nastawionym na poważną zabawę.

Kolejny GRID już nadjeżdża. - Codemasters zapowiada GRID - wyścigowa seria powraca - wiadomość - 2019-05-21
Kolejny GRID już nadjeżdża.

To jeszcze nie koniec atrakcji. Konsultantem wyścigowym przy produkcji GRID jest sam Fernando Alonso, czyli dwukrotny mistrz świata Formuły 1. W grze będzie można rzucić wyzwanie jemu i jego słynnemu bolidowi Renault R26 F1, jednak zanim to nastąpi, konieczne okaże się pokonanie w serii specjalnych wydarzeń kierowców z jego drużyny FA Racing.

„Dla mnie jako osoby, która brała udział w wyścigach F1, Endurance oraz samochodów seryjnych, GRID to perfekcyjna gra i jestem zachwycony, że studio zdecydowało się na dodanie do niej mnie i mojego zespołu. Tytuł oferuje dużą różnorodność i cieszę się z wyzwania, w którym gracze będą mogli stanąć do walki ze mną.” - zdradził hiszpański kierowca.

Kolejne informacje na temat GRID, jak i pierwszy gameplay, powinny pojawić się już wkrótce.

  1. Oficjalna strona studia Codemasters