Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2018, 09:08

autor: Adrian Werner

Premiera God of War

Doczekaliśmy się premiery God of War, czyli nowej części przebojowej serii gier akcji. Produkcja ukazała się wyłącznie na PlayStation 4 i według recenzji jest najlepszym exclusivem na tę konsolę.

Kratos powrócił - Premiera God of War - wiadomość - 2018-04-20
Kratos powrócił
GOD OF WAR 5 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: SIE Santa Monica Studio
  2. Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PS4
  5. Data premiery: 20 kwietnia 2018 r.

Nadszedł wreszcie dzień premiery God of War, czyli kolejnej odsłony popularnego cyklu slasherów. Gra dostępna jest wyłącznie na konsolę PlayStation 4 i oferuje pełną polską lokalizację. Dla osób preferujących angielskie głosy pozostawiono jednak tę opcję do wyboru. Możemy także swobodnie ustawić język napisów.

God of War potrafi zrobić użytek z dodatkowej mocy oferowanej przez PlayStation 4 Pro. Posiadacze tej konsol mogą wybrać między dwoma trybami - wydajności (1080p, ale ponad 30 klatek) i rozdzielczości (4K przy 30 klatkach). Osoby zainteresowane różnicami między tymi dwoma opcjami, jak również porównaniem z wersją na standardowe PlayStation 4 powinny obejrzeć udostępniony niedawno materiał wideo analizujący tę kwestię.

To pierwsza odsłona serii opracowana od podstaw z myślą o PlayStation 4. Oczekiwania względem gry były ogromne, ale autorom udało się je spełnić. Recenzenci rozpływają się w zachwytach nad nowym God of War. Produkcja posiada obecnie średnią ocen na poziomie 95% według serwisu Metacritic. To najlepszy wynik w przypadku exclusivów na PlayStation 4. Z tym konsensusem zgadza się również nasz redaktor, który wystawił tytułowi notę 9.5/10.

Warto na koniec dodać, że w planach jest już kolejna odsłona serii. Aaron Kaufman ze studia SIE Santa Monica zdradził niedawno, że następna część cyklu również bazować będzie na mitologii skandynawskiej.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry God of War – arcydzieło rzezi tylko na PS4