Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2018, 09:52

autor: Adrian Werner

Następne God of War pozostanie przy mitologii nordyckiej

Twórcy najnowszej odsłony cyklu God of War zdradzili, że kolejna gra z serii ponownie bazować będzie na mitologii nordyckiej.

Kratos nieprędko przeniesie się w cieplejsze klimaty. - Następne God of War pozostanie przy mitologii nordyckiej - wiadomość - 2018-04-10
Kratos nieprędko przeniesie się w cieplejsze klimaty.
GOD OF WAR W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: SIE Santa Monica Studio
  2. Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PS4
  5. Data premiery: 20 kwietnia 2018 r.

Już tylko dziesięć dni dzieli nas od premiery God of War, czyli czwartej odsłony popularnego cyklu slasherów. Główny bohater serii, Kratos, po wymordowaniu greckich bogów tym razem weźmie się za nordycki panteon. Okazuje się jednak, że jego konflikt z tymi bóstwami nie ograniczy się do pojedynczej gry. Aaron Kaufman ze studia SIE Santa Monica zdradził serwisowi Finder, że piąta część serii również bazować ma na mitologii skandynawskiej.

Autorzy opisują poprzednią trylogię jako pierwszy rozdział w życiu Kratosa. Ta „grecka era” pokazała go w najbardziej pełnym gniewu i nienawiści okresie. Natomiast najnowsza odsłona rozpocznie drugi rozdział oraz erę nordycką, gdzie bohater odzyska człowieczeństwo i nauczy się być ojcem. Obecnie jest zbyt wcześnie, aby mówić o konkretach odnośnie kolejnych części, ale twórcy mają już konkretną wizję dalszego rozwoju historii tej postaci.

Nowe God of War pomyślano więc jako swoisty restart serii. Autorzy nie zamierzają wymazać z kanonu poprzednich wydarzeń, ale projekt opracowano tak, aby znajomość wcześniejszych odsłon nie była konieczna do zrozumienia fabuły. To było również powodem, dla którego produkcja otrzymała taki tytuł zamiast God of War IV.

Ponadto twórcy nie chcą zagłębiać się zbytnio w wydarzenia, które miały miejsce między trzecią i czwartą odsłoną cyklu. Wiedzą, że te historie byłyby ciekawe, ale na razie nie mają w planach ich zaprezentowania. Takie postawienie sprawy sugeruje, że w dalszej przyszłości te wątki mogą zostać podjęte.

Przypomnijmy, że God of War zmierza wyłącznie na PlayStation 4, a premiera zaplanowana została na 20 kwietnia. Produkcja otrzyma pełną polską wersję językową.

  1. Oficjalna strona gry
  2. God of War zachwyca! Porządnie ograliśmy nadchodzący hit na PS4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
God of War

God of War