Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2012, 14:30

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Premiera dodatku DLC Hearthfire do gry Skyrima na PC

Użytkownicy platformy Steam na Zachodzie mogą od dziś pobrać dodatek DLC Hearthfire do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Budowanie własnego domostwa, adopcja dzieci, sadzenie roślin i inne podobne przyjemności wiążą się z koniecznością wydania około 5 euro. Rozszerzenie jest jak na razie niedostępne dla graczy z Polski.

W miesiąc po premierze wersji na konsolę Xbox 360, na platformie dystrybucji cyfrowej Steam zadebiutowało dziś pecetowe wydanie drugiego dodatku DLC do gry The Elder Scrolls V: SkyrimHearthfire. Zachodni gracze zapłacą za rozszerzenie około 5 euro. Jak na razie jest ono niedostępne dla użytkowników z Polski.

Premiera dodatku DLC Hearthfire do gry The Elder Scrolls V: Skyrim na PC - ilustracja #1
Logo dodatku Hearthfire

Hearthfire umożliwia graczom m.in. zbudowanie własnego domostwa w prowincji Skyrim, wyposażenie każdej z jego izb, wynajęcie usług barda, prowadzenie przydomowego ogródka czy też adopcję dzieci. Według naszego recenzenta dodatek pozwala na lepsze wczucie się w postać i świat gry, choć nie grzeszy wysoką jakością wykonania, przez co w wersji na Xboksa 360 zasługuje na ocenę 5.0.

Wciąż nie wiadomo, czy Hearthfire, a także pierwszy dodatek DLC do SkyrimaDawnguard – ukażą się na konsolę PlayStation 3. Najwyraźniej firma Bethesda wciąż nie rozwiązała problemów związanych z ich konwersją, pomimo wsparcia ze strony firmy Sony.