Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2013, 11:24

autor: Hed

Premiera Disney Infinity przesunięta na sierpień

Disney Infinity, czyli odpowiedź na serię Skylanders, zaliczy dwumiesięczne opóźnienie. Produkcja trafi do sprzedaży dopiero w drugiej połowie sierpnia. Disney Interactive zapewnia, że to czysto wydawnicza decyzja, bo sama gra ma się dobrze.

Disney Infinity wyjdzie dopiero w sierpniu. - Premiera Disney Infinity przesunięta na sierpień - wiadomość - 2013-03-14
Disney Infinity wyjdzie dopiero w sierpniu.

Disney Infinity, czyli przedsięwzięcie łączące grę z linią zabawek, zaliczy kilkutygodniowe opóźnienie. Produkcja, która miała wyjść w czerwcu, pojawi się ostatecznie 18 sierpnia w Ameryce Północnej i 20 sierpnia w pozostałych regionach świata – informuje The New York Times. John Pleasants, wiceprezes Disney Interactive, wyjaśnił, że firma wyrobiłaby się na pierwszy termin, ale postanowiła posłuchać rady sprzedawców, którzy zasugerowali datę wakacyjną.

Pleasants przyznał, że opóźnienie wynika z rozmów ze sprzedawcami, którzy pytali o to, czy Disney Infinity nie może zostać wydany bliżej sezonu świątecznego (rozpoczynającego się w październiku). Standardowo w sierpniu premier dużo nie uświadczmy, ale podobno Disney otrzymał zapewnienia od sklepów, że dla gry znajdzie się sporo miejsca na półkach. Premiera w tym miesiącu oznacza też, że projekt i tak wyprzedzi konkurencyjnego Skylanders Swap Force.

Przedstawiciel Disney Interactive podkreślił, że opóźnienie nie wynika z problemów z samą grą. „Moglibyśmy wydać ją w czerwcu, gdybyśmy chcieli” – zapewnił Pleasants. Chodzi więc tylko o znalezienie lepszego terminu wydawniczego. Przesunięcie premiery przyniesie dodatkowe pozytywy - dwa miesiące pomogą doszlifować produkcję i upewnić się, że dostaniemy hit. Takiego produktu potrzebuje przecież Disney Interactive, aby znowu zarabiać na grach.

Disney Infinity to pomysł określany „wirtualnym placem zabaw” dla młodszych graczy. W ramach tej produkcji będzie można przechodzić fabularne poziomy, grać w minigierki i samemu projektować różne atrakcje. Produkcja wymaga do działania tak zwanej stacji dokującej, na której umieszcza się figurkę bohatera filmów Disneya – każda z nich oferuje nowe możliwości. Disney Infinity zostanie wydany w sierpniu 2013 roku na PC, Xboksie 360, PlayStation 3, 3DSie, Wii oraz Wii U.

  1. Oficjalna strona Disney Infinity