Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2013, 14:15

autor: Ender

Premiera Dark Souls II dopiero w marcu przyszłego roku

Wszystko wskazuje na to, że premiera Dark Souls II nastąpi w marcu przyszłego roku. Chociaż data nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona to widnieje ona na ogromnym bannerze reklamowym, który wywieszono w Los Angeles z okazji nadchodzących targów E3. Poza tym, w sieci pojawiła się także nowa porcja grafik koncepcyjnych z gry.

Wszyscy ci, którzy spodziewali się Dark Souls II jeszcze w tym roku mogą poczuć się zawiedzeni - Premiera Dark Souls II dopiero w marcu przyszłego roku - wiadomość - 2013-06-02
Wszyscy ci, którzy spodziewali się Dark Souls II jeszcze w tym roku mogą poczuć się zawiedzeni

Dark Solus II to prawdopodobnie jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji tego roku wśród zagorzałych graczy. Wiele osób spodziewało się, że działo japońskiego From Software trafi na półki sklepowe jeszcze przed debiutem konsol nowej generacji. Okazuje się, że najprawdopodobniej się mylą. Przy jednej z ulic w Los Angeles wywieszono właśnie ogromny banner promocyjny zawierający datę premiery gry, którą ustalono na marzec przyszłego roku. Bez wątpienia, jest on owocem przygotowań Namco Bandai do targów E3, które rozpoczną się już za tydzień. Chociaż Dark Solus II zostało zapowiedziane jedynie na komputery PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360 to niewykluczone, że dodatkowy czas mógłby pozwolić twórcom przygotować port na nowe platformy Sony i Microsoftu, co byłoby o tyle łatwe, że ich architektura przypomina zwykłe pecety. Więcej dowiemy się na pewno w trakcie E3.

Poza datą premiery, do sieci (a konkretnie na forum NeoGAF) trafiło też całkiem sporo nowych grafik koncepcyjnych, które przedstawiają lokacje oraz przeciwników, jacy mogą ale nie muszą pojawić się w finalnej wersji produkcji. Ciekawie prezentuje się np. rozbity galeon wiszący na górskim klifie, osada umiejscowiona nad wodospadem czy posępna wieża w kształcie krzyża. Nie zabrakło również smoków i olbrzymich pająków.

Grafiki koncepcyjne #1 - Premiera Dark Souls II dopiero w marcu przyszłego roku - wiadomość - 2013-06-02
Grafiki koncepcyjne #1
Grafiki koncepcyjne #2 - Premiera Dark Souls II dopiero w marcu przyszłego roku - wiadomość - 2013-06-02
Grafiki koncepcyjne #2
Grafiki koncepcyjne #3 - Premiera Dark Souls II dopiero w marcu przyszłego roku - wiadomość - 2013-06-02
Grafiki koncepcyjne #3
Grafiki koncepcyjne #4 - Premiera Dark Souls II dopiero w marcu przyszłego roku - wiadomość - 2013-06-02
Grafiki koncepcyjne #4

Dark Souls II to druga odsłona serii bezpardonowych erpegów akcji, rozgrywających się w mrocznym świecie fantasy. W grze wcielamy się w bohaterów przemierzających szereg połączonych ze sobą lokacji, zamieszkałych przez wymagających przeciwników. Pierwsza część Dark Souls, podobnie jak poprzednie gry From Software, cechowała się wymagającymi walkami, oszczędnie dozowaną fabułą i ciekawymi funkcjami online.

  1. Oficjalna strona Dark Souls II