Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2013, 13:05

autor: Adrian Werner

Inquisitor: The Plague - wypuszczono nowy zwiastun przygodówki firmy Microids

Firma Microids wypuściła nowy zwiastun Inquisitor: The Plague. Będzie to przygodówka point-n-click, w której wcielimy się w XIV-wiecznego inkwizytora.

Specjalizująca się w przygodówkach firma Microids wypuściła nowy zwiastun gry Inquisitor: The Plague. Wydawca w marcu tego roku wykupił prawa do tej produkcji tworzonej przez ostatnie kilka lat w studiu TiconBlu.

  1. Microids – oficjalna strona firmy

Projekt po raz pierwszy zapowiedziano w 2009 roku, ale przez ostatnie lata było o nim cicho z powodu problemów finansowych autorów.. Dzięki wsparciu Microids gra zostanie teraz dokończona i trafi do sprzedaży latem tego roku. Inquisitor: The Plague ukaże się na pecety oraz urządzenia mobilne korzystające z systemów iOS i Android.

Inquisitor: The Plague - wypuszczono nowy zwiastun przygodówki firmy Microids - ilustracja #1

Fabuła gry oparta jest na motywach serii popularnych powieści włoskiego pisarza Valerio Evengelistiego, które łączą elementy historyczne z fantastyką. W Inquisitor: The Plague wcielimy się w Nicolasa Eymericha – hiszpańskiego dominikanina i inkwizytora, urodzonego w Katalonii w roku 1320. Jest to postać niejednoznaczna. Z jednej strony arogancka i bezwzględna, ale jednocześnie kulturalna oraz niezwykle inteligentna. Eymerich jest bezgranicznie oddany Kościołowi i nie cofnie się przed niczym, aby uchronić tę organizację przed wszystkimi zagrożeniami, zarówno tymi ze strony ludzi, jak i istot nadnaturalnych.

Kampania gry rozpocznie się, gdy inkwizytor zostanie wysłany do niewielkiej francuskiej wioski, gdzie rzekomo dochodzi do herezji. Na miejscu szybko odkryje, że mieszkańców trapi tajemnicza zaraza, a w okolicznych lasach pełno jest stworów z pogańskich legend. Co gorsza, znajdujący się opodal zamek został przeobrażony w twierdzę, w której co noc ludzie paleni są na stosach. Nicolas Eymerich będzie musiał odkryć przyczynę tych wszystkich problemów i znaleźć sposób na ich rozwiązanie.

Inquisitor: The Plague będzie tradycyjną przygodówką point-n-click. Większość czasu spędzimy zatem na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Poza Eymerichem pokierujemy również jego pomocnikiem imieniem Jacinto. Ciekawym elementem powinien okazać się system rozmów, który pozwoli graczowi na bezpośrednią komunikację z inkwizytorem poprzez ręczne wpisywanie pytań.