Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Nicolas Eymerich The Inquisitor: Book 1 - The Plague (PC)

Nicolas Eymerich The Inquisitor: Book 1 - The Plague PC

Nicolas Eymerich The Inquisitor: Book 1 - The Plague to przygodówka point-n-click autorstwa zespołu TiconBlu, w której wcielamy się w XIV-wiecznego inkwizytora walczącego z siłami ciemności. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka Nicolas Eymerich The Inquisitor: Book 1 - The Plague (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30kwietnia2014

30kwietnia2014

Steam

Nicolas Eymerich The Inquisitor: Book 1 - The Plague to klasyczna gra przygodowa z interfejsem point-n-click. Opracowało ją studio TiconBlu, a wydawcą jest specjalizująca się w tym gatunku firma Microids.

Fabuła gry oparta jest na motywach serii popularnych powieści włoskiego pisarza Valerio Evengelistiego, które łączą elementy historyczne z fantastyką. W Nicolas Eymerich The Inquisitor: Book 1 - The Plague wcielamy się w Nicolasa Eymericha – hiszpańskiego dominikanina i inkwizytora, urodzonego w Katalonii w roku 1320. Jest to postać niejednoznaczna - z jednej strony arogancka i bezwzględna, ale jednocześnie kulturalna oraz niezwykle inteligentna. Eymerich jest bezgranicznie oddany Kościołowi i nie cofnie się przed niczym, aby uchronić tę organizację przed wszystkimi zagrożeniami, zarówno tymi ze strony ludzi, jak i istot nadnaturalnych.

Kampania gry rozpoczyna się, gdy inkwizytor zostaje wysłany do niewielkiej francuskiej wioski, gdzie rzekomo dochodzi do herezji. Na miejscu szybko odkrywa, że mieszkańców trapi tajemnicza zaraza, a w okolicznych lasach pełno jest stworów z pogańskich legend. Co gorsza, znajdujący się opodal zamek został przeobrażony w twierdzę, w której co noc ludzie paleni są na stosach. Nicolas Eymerich będzie musiał odkryć przyczynę tych wszystkich problemów i znaleźć sposób na ich rozwiązanie.

Nicolas Eymerich The Inquisitor: Book 1 - The Plague jest tradycyjną przygodówką point-n-click. Nie znajdziemy tutaj więc żadnych sekwencji zręcznościowych. Zamiast tego większość czasu spędzamy na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. W niektórych scenach poza Eymerichem możemy również pokierować jego pomocnikiem imieniem Jacinto. Ciekawym elementem jest system rozmów, który pozwala graczowi na bezpośrednią komunikację z inkwizytorem poprzez ręczne wpisywanie pytań, niczym w starych przygodówkach tekstowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.9 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Nicolas Eymerich The Inquisitor: Book 1 - The Plague

Wymagania wiekowe Nicolas Eymerich The Inquisitor: Book 1 - The Plague

16+

Inquisitor: The Plague - wypuszczono nowy zwiastun przygodówki firmy Microids
Inquisitor: The Plague - wypuszczono nowy zwiastun przygodówki firmy Microids

wiadomość2 czerwca 2013

Firma Microids wypuściła nowy zwiastun Inquisitor: The Plague. Będzie to przygodówka point-n-click, w której wcielimy się w XIV-wiecznego inkwizytora.