Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2018, 11:55

autor: Adrian Werner

Premiera Ancestors Legacy [aktualizacja: pierwsze recenzje]

Dzisiaj o 18:00 zadebiutuje gra Ancestors: Legacy, czyli RTS znanego z Hatred polskiego zespołu Destructive Creations. Na razie strategia dostępna jest tylko na PC, na wersje konsolowe poczekamy do przyszłego roku.

Gra zadebiutowała na rynku. - Premiera  Ancestors Legacy [aktualizacja: pierwsze recenzje] - wiadomość - 2018-05-23
Gra zadebiutowała na rynku.

AKTUALIZACJA:

Zgodnie z zapowiedziami, gra została odblokowana o 18:00. W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje. Poniżej podajemy kilka przykładowych, w tym tę autorstwa naszego redaktora, który wystawił grze notę 7.0/10. Generalnie Ancestors Legacy zbiera pochwały za klimat, rzadko wykorzystywaną tematykę, dobrze opracowaną mechanikę, ciekawą kampanię i równie udany tryb multiplayer. Krytyka koncentruje się głównie na niedopracowaniu technicznym oraz małych różnicach między frakcjami, co sprawia, że po pewnym czasie rozgrywka zaczyna nużyć.

Interia – 8/10

IndianNoob – 8/10

Wyborcza.pl – 3.5/5

GRYOnline.pl – 7.0/10

Nadszedł wreszcie dzień premiery Ancestors Legacy, czyli strategii czasu rzeczywistego autorstwa gliwickiego studia Destructive Creations. Gra dostępna jest na razie tylko na PC - wydania pudełkowe trafiły już do sprzedaży, ale na odblokowanie projektu trzeba poczekać do debiutu cyfrowego, który nastąpi o 18:00. Twórcy przygotowali lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Choć produkcja ukazała się wyłącznie na pecety, to w planach są również wersje na inne platformy. Edycja na Xboksa One ma zadebiutować na początku przyszłego roku; twórcy chcą również przenieść swoje dzieło na PlayStation 4, ale to wydanie na razie nie znajduje się w produkcji.

ANCESTORS LEGACY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Destructive Creations
  2. Wydawca: 1C
  3. Gatunek: RTS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery na konsolach: 2019 r.

Na PC wersja cyfrowa gry kosztuje 134,99 zł (zarówno w Steam, jak i GOG.com). Jest to cena promocyjna i 29 maja 18:00 podskoczy do 149,99 zł. Dlatego z polskiej perspektywy warto rozważyć zakup wydania pudełkowego, za które trzeba zapłacić ok. 119,99 złotych. Nie tylko jest ono tańsze, ale nakład premierowy ma postać tzw. Edycji Mieszka I, oferującej dodatkowe atrakcje, takie jak płytę ze ścieżką dźwiękową czy 48-stronnicowy artbook w twardej oprawie. Ponadto osoby, które nabędą tytuł w sklepach sieci Saturn lub Media Markt, otrzymają monetę wzorowaną na denarach z czasów pierwszego historycznego władcy Polski.

Gra jest zdecydowanie najambitniejszym projektem w dotychczasowym dorobku Destructive Creations. Do tej pory gliwickie studio specjalizowało się w kontrowersyjnych produkcjach, mając na koncie Hatred oraz IS Defense. Ancestors Legacy jest znacznie większym i droższym tytułem, a jego treść raczej nie wywoła żadnych afer. Tym razem autorzy chcą przykuć uwagę graczy samą jakością. Na razie w sieci nie pojawiły się żadne recenzje, więc musimy jeszcze poczekać na odpowiedź, czy ta sztuka im się udała.

  1. Recenzja gry Ancestors Legacy – Polanie, wikingowie i błędy
  2. Oficjalna strona gry