Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2023, 10:33

autor: Kamil Kleszyk

Prawdziwa gra czy oszustwo? Dziś rusza wczesny dostęp The Day Before

Wokół gry The Day Before narosło wiele kontrowersji. W końcu nadszedł jednak dzień, kiedy to skonfrontujemy obietnice twórców z rzeczywistością. Dziś ruszy wczesny dostęp survivalowego MMO.

Źródło fot. MyTona
i

Już za kilka godzin, po długich miesiącach spekulacji, analiz i oczekiwań, przekonamy się, czy The Day Before to realna produkcja. Dzisiaj wystartuje bowiem wczesny dostęp tej naznaczonej licznymi kontrowersjami gry studia Fntastic.

  1. The Day Before trafi do Steam Early Access o godzinie 19:00.
  2. Produkcja we wczesnym dostępie została wyceniona na 39 dolarów (w przeliczeniu około 156 zł). Z kolei za pełną wersję przyjdzie nam zapłacić 49 dolarów (około 196 zł).
  3. The Day Before dostępne będzie wyłącznie na PC. Deweloperzy z Fntastic zapewniają jednak, że wraz z premierą pełnej wersji gra trafi również na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.
  4. Tytuł zaoferuje także lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

The Day Before – podstawowe informacje o rozgrywce

Akcja The Day Before przeniesie nas na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Zadaniem graczy będzie odbudowa społeczeństwa po wybuchu epidemii wirusa przemieniającego ludzi w krwiożercze zombie. Aby zrealizować cel, będziemy musieli przemierzać rozległe terytoria fikcyjnego miasta New Fortune w poszukiwaniu cennych łupów. Na naszej drodze staną nie tylko wspomniane żywe trupy, ale także pozostali uczestnicy zabawy.

Każde wykonane przez nas zadanie nagrodzone zostanie lokalną walutą, za którą będziemy mogli kupować ulepszenia i dodatkowe elementy wyposażenia.

W trakcie rozgrywki będziemy musieli zapewnić naszej postaci dostęp do regularnych posiłków, wody oraz snu. W grze nie zabraknie też siłowni czy salonu spa, gdzie kontrolowana przez nas postać będzie mogła zażyć relaksu.

  1. The Day Before – karta gry na Steamie

The Day Before – minimalne wymagania sprzętowe PC (niskie ustawienia graficzne)

  1. System operacyjny: 64-bit Windows 10
  2. Procesor: Intel Core i5-8400 lub jego odpowiednik
  3. Pamięć RAM: 16 GB
  4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 lub jej odpowiednik
  5. DirectX: Wersja 12
  6. Miejsce na dysku: 55 GB dostępnej przestrzeni (dysk SSD nie jest wymagany)

The Day Before – zalecane wymagania sprzętowe PC (wysokie ustawienia graficzne)

  1. System operacyjny: 64-bit Windows 10
  2. Procesor: Intel Core i7-8700 (3.2Ghz) lub jego odpowiednik
  3. Pamięć RAM: 16 GB
  4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce 1080 Ti lub jej odpowiednik
  5. DirectX: Wersja 12
  6. Miejsce na dysku: 55 GB dostępnej przestrzeni (zalecany jest dysk SSD)

The Day Before – historia gry w pigułce

Osobom, które nie śledziły zamieszania wokół The Day Before, przypominamy, że gra studia Fntastic została zapowiedziana na początku 2021 r. (premiera miała odbyć się jeszcze w tym samym roku). Wówczas nikt nie podejrzewał, że w kolejnych miesiącach i latach twórcy dostarczą mnóstwa powodów, by zacząć wątpić, że gra w ogóle istnieje.

Wątpliwości co do autentyczności projektu budziły przede wszystkim rzekome materiały z rozgrywki, którymi raczyli nas deweloperzy. Do tego doszły liczne opóźnienia, przesadne bazowanie na pomysłach innych twórców oraz usunięcie gry ze Steama za wykorzystanie zastrzeżonego znaku towarowego.

Biorąc pod uwagę wszystkie te perypetie, nie dziwi fakt, że nawet gdy twórcy oficjalnie ogłosili datę premiery The Day Before w Early Access, część graczy w dalszym ciągu nie wierzyła, że produkcja faktycznie ukaże się na rynku.

Na szczęście już za kilka godzin będziemy mogli skonfrontować obietnice twórców z rzeczywistością i przekonać się, czy ich wczorajsze przeprosiny za zamieszanie towarzyszące grze faktycznie były szczere.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej