Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2012, 10:39

autor: Kono

Pracownicy studia BioWare o zawartości aktualizacji 1.2 do Star Wars: The Old Republic

Przedstawiciele studia BioWare ujawnili kilka interesujących informacji o zawartości aktualizacji oznaczonej numerem 1.2. Patch ma zadebiutować w pierwszym kwartale 2012, czyli przed końcem marca. Pojawi się w nim m.in. nowa planeta, Operacja, Warzone oraz w pełni zaaplikowany system dziedzictwa.

Pracownicy studia BioWare o zawartości aktualizacji 1.2 do Star Wars: The Old Republic - ilustracja #1

Przedstawiciele studia BioWare, za pośrednictwem kilku różnych kanałów, poinformowali o zmianach, które pojawią się na serwerach wraz z aktualizacją 1.2. Patch ma pojawić się jeszcze w pierwszym kwartale 2012, czyli przed końcem marca. Czego możemy spodziewać się w związku z nową łatką? Pojawi się nowa planeta, Operacja, Warzone, w pełni zaaplikowany zostanie system dziedzictwa, a także wprowadzonych zostanie kilka innych udogodnień.

Przede wszystkim aktualizacja oznaczona numerem 1.2 ma być objętościowo większa niż wcześniejsze patche. Twórcy zapowiedzieli, że pojawi się w niej planeta Denova, na której zaawansowani gracze znajdą Operację, oraz nowy Warzone. Niestety nie zdradzono żadnych szczegółów dotyczących tych nowości. W patchu 1.2 mogą pojawić się też nowe misje kosmiczne oraz zawartość dla jednego gracza.

Oprócz wspomnianych wyżej dodatków, łatka oznaczona numerem 1.2 w pełni wprowadzi system dziedzictwa, o którym już dziś wspominaliśmy. Będzie to rozwiązanie, które zachęci graczy do tworzenia dodatkowych postaci i łączenia ich w rodziny. Po ustawieniu stopnia pokrewieństwa pomiędzy poszczególnymi postaciami będziemy mogli zbierać punkty i poziomy w systemie dziedzictwa. One z kolei pozwolą na odblokowywanie wszelakiej maści bonusów. Twórcy nie zapomnieli też o rozwijaniu funkcjonalności gildii i w marcu, według zapowiedzi, mają pojawić się banki gildyjne.

Gracze, którzy preferują rozgrywkę PvP, również nie zostaną potraktowani po macoszemu. W patchu 1.2 zostanie wprowadzony nowy Warzone (jeszcze nie ujawniono jaki) oraz rankingi PvP. Dzięki nim możliwe będzie porównanie tego, jak wypadamy na tle innych graczy. Twórcy zapowiedzieli, że pracują nad kolejnymi Warzone'ami i starają się różnicować zastosowaną w nich mechanikę. Oznacza to, że niektóre z nich skorzystają ze sprawdzonych rozwiązań, a inne będą dosyć niekonwencjonalne (tak jak np. Huttball).

Pracownicy studia BioWare o zawartości aktualizacji 1.2 do Star Wars: The Old Republic - ilustracja #2

Patch 1.2 wprowadzi też zmiany w kwestii oprawy graficznej. Gracze będą mogli zauważyć poprawę wyglądu postaci (chodzi głównie o tekstury). Deweloperzy zadbają jednak i o to, aby wydajność gry dramatycznie nie spadała w momencie, gdy na ekranie pojawi się większa liczba obiektów. Inne zmiany w kwestii grafiki również są rozważane i gracze zobaczą je na serwerach PTR przed oficjalną premierą łatki 1.2.

Jako ciekawostkę można podać informację o tym, jak daleko sięgają plany deweloperów z firmy BioWare. Okazało się, że aktualnie twórcy pracują nad zawartością, która pojawi się w grze dopiero w 2013 roku. Według twórców tak dalekie wybieganie w przyszłość jest konieczne w przypadku prac nad Star Wars: The Old Republic. Wydanie nowych dodatków wymaga bowiem nie tylko zmian w kodzie i dodania kilku linijek tekstu, ale i nagrania dubbingu oraz wyreżyserowania scenek przerywnikowych.