Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 listopada 2019, 17:35

autor: Ender

Poznaliśmy polskie ceny abonamentu Disney+

Dzięki rodzimym użytkownikom Apple TV, którzy otrzymali dostęp do systemu rejestracyjnego Disney+, poznaliśmy potencjalne polskie ceny abonamentu w serwisie. Disnejowska platforma VoD wystartowała w tym tygodniu w zaledwie trzech krajach świata, nad Wisłę trafi najwcześniej w pierwszej połowie przyszłego roku.

Nowy serwis streamingowy Disney+ zadebiutował w tym tygodniu z wielką pompą w zaledwie kilku krajach świata, pozostawiając w tyle resztę globu czekającą na Mandaloriana, a więc pierwszą dużą ekskluzywną produkcję platformy. Od jakiegoś czasu wiemy, że w większości nowych tytułów usługa oferuje już wsparcie dla języka polskiego, zarówno pod postacią napisów, dubbingu, jak i lektora. Nadal nie wiemy jednak, kiedy Disney+ pojawi się nad Wisłą. Mimo tej niepewności, dzięki Apple TV 4K poznaliśmy prawdopodobną cenę polskiego abonamentu serwisu Disneya.

Wszyscy użytkownicy urządzenia Apple'a mają już teoretyczny dostęp do Disney+. Wybierając usługę, jesteśmy witani standardowym komunikatem o siedmiodniowym okresie próbnym, po którym będziemy płacić 32,99 zł miesięcznie. Istnieje też możliwość jednorazowego wykupienia rocznego abonamentu z góry w cenie 334,99 zł, co w przeliczeniu daje około 27,90 zł miesięcznie. Jak zauważa serwis Filmożercy, opłata polską kartą jest akceptowana bez problemu, ale jeżeli nie posiadamy adresu IP jednego ze startowych krajów Disney+, nie możemy się zarejestrować.

Serwis wystartował w tym tygodniu w USA, Kanadzie i Holandii. - Poznaliśmy polskie ceny abonamentu Disney+ - wiadomość - 2019-11-13
Serwis wystartował w tym tygodniu w USA, Kanadzie i Holandii.

Warto zaznaczyć, że polskie ceny nie zostały w żaden sposób potwierdzone przez firmę Disney i mogą być wynikiem automatycznego przewalutowania dokonywanego przez Apple'a. W Stanach Zjednoczonych miesięczny abonament wynosi w tej chwili 6,99 dolarów (w przeliczeniu, według aktualnego kursu, to ok. 27 zł). Jednorazowa roczna opłata to wydatek w wysokości 69,99 dolarów (ok. 272 zł). Chociaż aktualnie oferowany przez Disney+ abonament jest tańszy niż Netlfix, to warto traktować go cały czas jako cenę promocyjną, mającą przyciągnąć jak największą rzeszę nowych widzów. Wraz z pojawianiem się w ofercie serwisu kolejnych zapowiedzianych wysokobudżetowych seriali z uniwersum Marvela oraz Star Wars oraz innych nowych programów i filmów, miesięczne opłaty zostaną w przeciągu najbliższych dwóch lat podwyższone nawet o kilkadziesiąt procent.

Użytkownicy Apple TV mogą sprawdzić polskie ceny Disney+. Źródło: Filmożercy - Poznaliśmy polskie ceny abonamentu Disney+ - wiadomość - 2019-11-13
Użytkownicy Apple TV mogą sprawdzić polskie ceny Disney+. Źródło: Filmożercy

Przypomnijmy, że dzięki niezwykle silnej obecności Disneya nad Wisłą, większość z dystrybuowanych lub wyprodukowanych przez wytwórnię filmów i seriali, które pojawiły się w przeciągu ostatnich trzydziestu lat, posiada już polską wersję językową. Stanowią one około 80-90 procent aktualnie promowanej oferty Disney+. Sprawa wygląda nieco gorzej w przypadku starszych tytułów, zwłaszcza tych stworzonych z myślą o telewizji. Część z nich może więc w ogóle nie pojawić się w Europie.

Dzięki facebookowej grupie Disney Plus Polska wiemy, które z już opublikowanych premierowych programów Disney+ posiadają polską wersję językową:

  1. The Mandalorian (odc. 1) - dubbing i napisy
  2. High School Musical: The Musical: The Series - dubbing i napisy
  3. Bis! (odc. 1) - napisy
  4. Świat według Jeffa Goldbluma (odc. 1) - lektor i napisy
  5. SparkShorts: Nowa - dubbing i napisy
  6. SparkShorts: Pociąg do wolności - napisy (film bez dialogów)
  7. SparkShorts: Kitbull - napisy (film bez dialogów)
  8. Pixar na żywo (odc. 1) - lektor i napisy

W ofercie Disney+ znajdują się produkcje wytwórni Walt Disney Studios, Walt Disney Animation Studios, Pixar oraz Fox (filmy i seriale familijne), a także tytuły stworzone na potrzeby stacji telewizyjnych Disney Channel, ABC Family, Disney XD i Disney Junior. W przyszłości w serwisie nie zabraknie również zapowiadanych od samego początku nowych treści od Marvela, National Geographic oraz kolejnych produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen.

  1. Oficjalna strona internetowa Disney+
  2. Oficjalna strona internetowa Disneya