Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2020, 11:50

autor: AlexB

Ile kosztują wszystkie pozycje na Steamie? Poznaj kwotę

Istnieje strona, która pozwala sprawdzić, ile trzeba wydać, by kupić wszystkie gry dostępne na Steamie. Obecnie kwota ta wynosi nieco ponad 537 tysięcy dolarów (blisko 522 tysiące, jeśli uwzględnimy przeceny).

Z roku na rok biblioteka gier dostępnych do kupienia na platformie Steam powiększa się. Obecnie znajduje się w niej przeszło 153 tysiące aplikacji. Ile pieniędzy trzeba wydać, by je wszystkie zakupić? Odpowiedź na to pytanie przynosi steam.seewang.me – strona internetowa stworzona przez pochodzącego z Chin (a obecnie mieszkającego w Australii) programisty Chengganga Wanga. Według niej wszystkie produkcje dostępne na Steamie są obecnie warte 537 192,37 dolarów (ponad 2 miliony złotych). Z uwzględnieniem obecnych promocji kwota ta spada do 521 909,63 dolarów. Należy zaznaczyć, że dane te obejmują zarówno podstawowe gry, jak i dodatki do nich (via Kotaku).

Ile kosztują wszystkie pozycje na Steamie? Poznaj kwotę - ilustracja #1
Aby móc cieszyć się ze wszystkich produkcji dostępnych na Steamie, trzeba wydać trochę pieniędzy.

Warto zauważyć, że strona steam.seewang.me pokazuje łączną cenę wszystkich pozycji w sklepie Steam począwszy od kwietnia 2017 roku. Wówczas kwota, jaką trzeba było wydać, by mieć wszystkie gry i dodatki do nich dostępne na platformie firmy Valve, wynosiła 229 259,34 dolarów. Dziś jest ponad dwukrotnie większa i możemy śmiało założyć, że w perspektywie czasu będzie tylko rosła.

  1. Oficjalna strona platformy Steam

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-14

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.