Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2020, 18:04

autor: Froozyy

Poznaj Black Book - pełne folkloru RPG osadzone w XIX-wiecznej Rosji

Do sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun Black Book, czyli RPG-a z elementami karcianki oraz przygodówki tworzonego przez rosyjskie niezależne studio Morteshka (twórcy The Mooseman). Produkcja trafi na komputery osobiste oraz konsole jeszcze w tym roku.

W Black Book przyjdzie nam oglądać całkiem ładne krajobrazy. - Poznaj Black Book - pełne folkloru RPG osadzone w XIX-wiecznej Rosji - wiadomość - 2020-01-16
W Black Book przyjdzie nam oglądać całkiem ładne krajobrazy.

Do sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun niedawno zapowiedzianego RPG-a – Black Book - który zawierać będzie także elementy karcianki i przygodówki. Walki będą odbywać się w systemie turowym za pomocą zdobytych przez nas kart. Za stworzenie tego dzieła odpowiada rosyjskie studio Morteshka (twórcy The Mooseman), a za wydanie HypeTrain Digital. Tytuł trafi na komputery osobiste poprzez platformę Steam oraz na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Produkcja ma ukazać się jeszcze w tym roku, jednak dokładna data premiery nie jest znana.

W Black Book wcielimy się w młodą dziewczynę, której przeznaczeniem jest zostanie czarownicą. Bohaterka jednak zamierza porzucić swój los i zamiast tego poślubić ukochanego. Jej plany szybko legną w gruzach, gdy narzeczony umrze w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziewczyna postanowi wtedy odnaleźć siedem części tytułowej księgi, które złączone w całość mają zapewnić jej spełnienie jednego życzenia.

Akcja zostanie umiejscowiona w XIX-wiecznej Rosji, a gracz podczas przygody pozna rosyjski folklor i legendy (z nastawieniem na mroczne opowieści). Twórcy twierdzą, że to, co znajdzie się w grze, to autentyczne historie, nad którymi czuwa ekspert Konstantin Szumow. Deweloperzy zaznaczają również, że współpracują z muzeum historycznym miasta Perm, dzięki czemu lokacje w grze będą bliskie temu, jak wyglądała rosyjska wioska w tamtym okresie.

Tak będzie prezentować się walka w Black Book. - Poznaj Black Book - pełne folkloru RPG osadzone w XIX-wiecznej Rosji - wiadomość - 2020-01-16
Tak będzie prezentować się walka w Black Book.