Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 stycznia 2019, 18:05

autor: Frozen

Powstanie serial o Batwoman

Stacja The CW zamówiła pilot serialu Batwoman na podstawie komiksu wydawanego przez DC Comics. W rolę kobiety-nietoperza wcieli się Ruby Rose, znana m.in. z serialu Orange Is the New Black.

Batwoman dołączy do uniwersum Arrowverse? - Powstanie serial o Batwoman - wiadomość - 2019-01-05
Batwoman dołączy do uniwersum Arrowverse?

Pilotażowy odcinek serialu Batwoman wyreżyseruje David Nutter (Arrow, Flash, Gra o Tron), a scenariusz napisze Caroline Dries (Pamiętniki Wampirów, Tajemnice Smallville). Producentem wykonawczym nowej serii jest Greg Berlanti. Główna bohaterka, grana przez Ruby Rose (Orange Is the New Black, John Wick 2), to wytrenowana w ulicznych sztukach walki pogromczyni zła, a także pierwsza homoseksualna postać z uniwersum DC, która (o ile pilot się przyjmie) doczeka się własnego serialu aktorskiego.

Batwoman pojawiła się już wcześniej na małym ekranie w Elseworlds – wyemitowanym w grudniu 2018 roku przez stację The CW trzyodcinkowym crossoverze seriali Arrow, Flash i Supergirl. Jeszcze przed premierą swojego debiutu jako kobieta-nietoperz, Ruby Rose była ostro krytykowana za podjęcie roli Batwoman. Jednym nie podobało się, że nie jest żydówką, innym że nie jest stuprocentową lesbijką (Rose identyfikuje się jako „gender fluid”, tzn. płynnie przechodzi z jednej identyfikacji płciowej w drugą), a jeszcze inni oskarżali ją o kiepską grę aktorską. Z powodu fali krytyki, w sierpniu 2018 roku, Rose usunęła konto na Twitterze.

Postać Batwoman została stworzona przez scenarzystę Edmonda Hamiltona i rysownika Sheldona Moldoffa. Na kartach komiksu zadebiutowała w lipcu 1956 roku jako alter-ego Kathy Kane, potencjalnej wybranki życiowej Batmana. Pojawienie się kobiety-nietoperza stanowiło odpowiedź wydawnictwa na kontrowersyjną teorię amerykańskiego psychiatry Fredrica Werthama, według której Batman jest gejem i ma sekretny romans z Robinem. Po długiej nieobecności, postać powróciła w 2006 roku jako Kate Kane. Jako homoseksualna żydówka, nowa Batwoman miała stanowić urozmaicenie tradycyjnego grona superbohaterów od DC Comics, a także lepiej wpasowywać się w nowoczesne gusta dzisiejszego amerykańskiego społeczeństwa niż swój konserwatywny pierwowzór z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku.