Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2017, 19:32

autor: Góral

Powstaje The Evil Within 2 - sequel horroru z 2014 roku?

W sieci pojawiło się ogłoszenie o pracę związane z grą The Evil Within 2. Z opublikowanych informacji wynika, że produkcja przeznaczona będzie na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Jeden z użytkowników forum NeoGAF wypatrzył japońskie ogłoszenie o pracę związane z grą Psycho Break 2 (PlayStation 4 i Xbox One). Nic Wam to nie mówi? Psycho Break to japoński tytuł horroru The Evil Within od studia Tango Gameworks. Wygląda na to, że deweloper dostał zielone światło od firmy Bethesda Softworks, wydawcy jedynki, na kontynuację. Prawdę powiedziawszy, nie byłoby to zbyt zaskakujące, w końcu gra była swego czasu najlepiej sprzedającym się horrorem w USA, a Pete Hines (wiceprezes firmy Bethesda Softworks) już w sierpniu 2016 roku mówił, że sequel jest jak najbardziej możliwy. Amerykański wydawca w tym roku ponownie zorganizuje konferencję podczas targów E3, więc jeżeli mamy w najbliższym czasie doczekać się oficjalnej zapowiedzi The Evil Within 2, to najpewniej odbędzie się to właśnie wtedy, czyli 13 czerwca.

Powstaje The Evil Within 2 - sequel horroru z 2014 roku? - ilustracja #1
The Evil Within w skrócie:
  • survival horror z 2014 roku;
  • stworzyło go studio Tango Gameworks, dowodzone przez słynnego Shinjiego Mikamiego;
  • według najnowszych doniesień, The Evil Within 2 już powstaje.

Przypominamy, że The Evil Within ukazało się na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych w październiku 2014 roku. Shinji Mikami, legendarny japoński deweloper gier wideo, nie spłodził ze swoją ekipą kolejnego kamienia milowego, ale produkcja zebrała całkiem dobre oceny i po prostu mogła się podobać. Mimo wszystko pole do poprawy jest spore, więc liczymy, że przy okazji kontynuacji studio Tango Gameworks wespnie się na wyżyny.