Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 czerwca 2015, 13:15

autor: Adrian Werner

Powstaje Soccer Star Ace - gra piłkarska zainspirowana Kapitanem Tsubasą

Studio Sidewindie Games pracuje nad mobilną grą piłkarską Soccer Star Ace. Dla autorów głównym źródłem inspiracji jest serial animowany Captain Tsubasa, u nas emitowany jako Kapitan Jastrząb, co oznacza, że podczas zabawy zawodnicy będą wykonywali szalone dryblingi i korzystali mało realistycznych, ale za to bardzo efektownych zagrań specjalnych.

Większość zręcznościowych gier piłkarskich prezentuje się podobnie. Osoby, które szukają czegoś innego niż kolejnej odsłony cyklu FIFA zainteresować powinna informacja, że zespół Sidewindie Games pracuje nad projektem Soccer Star Ace, który pozwoli brać udział w szalenie efektownych meczach wzorowanych na tych, jakie mogliśmy oglądać w japońskim serialu animowanym Captain Tsubasa, u nas emitowanym jako Kapitan Jastrząb.

Na razie nasze informacje na temat rozgrywki są niestety bardzo skromne. Wiemy, że gra nie będzie zaprzątała sobie głowy realizmem. Zamiast tego postawi na maksymalnie efektowne dryblingi oraz superstrzały, które w prawdziwym meczu szybko zakończyłyby się utratą piłki. Ponadto zawodnicy dysponować będą szeregiem unikalnych zagrań specjalnych. W trybie kampanii piłkarze mają gromadzić punkty doświadczenia, za które potem rozwiniemy ich umiejętności oraz odblokujemy dostęp do nowych technik.

Soccer Star Ace zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, a premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Niestety na tym kończą się nasze informacje na temat gry. Autorzy są bowiem na bardzo wczesnym etapie produkcji i na razie zajmują się głównie silnikiem graficznym. Ma on symulować wygląd japońskich telewizyjnych kreskówek, w których liczba klatek na sekundę nie jest wysoka, a mimo to animacja sprawia wrażenie płynnej i bardzo dynamicznej. Na kolejne konkretny odnośnie rozgrywki musimy więc jeszcze trochę poczekać.