Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 czerwca 2015, 12:43

autor: Góral

Żabia perełka tygodnia - Green Ninja: Year of the Frog

W kolejnej perełce tygodnia mierzymy się z żabą, której kopniaki zawstydziłyby samego Bruce'a Lee. Poznajcie Green Ninja: Year of the Frog – nową produkcję twórców Gunbrick i Endless Doves.

Według informacji zawartych w Wikipedii, wśród gatunków żab występujących w Polsce znajdują się: żaba jeziorkowa (Pelophylax lessonae), żaba wodna (Pelophylax esculentus), żaba śmieszka (Pelophylax ridibundus), żaba moczarowa (Rana arvalis), żaba dalmatyńska (Rana dalmatina) oraz żaba trawna (Rana temporaria). Dane te są jednak niedokładne, gdyż niedawno pojawił się kolejny rodzaj – żaba ninja!

Mowa oczywiście o Green Ninja: Year of the Frog od zasłużonego studia Nitrome, które znane jest z tego, że produkuje dobre i zabawne gry mobilne. Nie inaczej jest i w tym przypadku, ale czy mogło być inaczej, gdy głównym bohaterem produkcji jest żaba „sprzedająca” kopniaki na twarz wojownikom ninja?

Tytuł opowiada o losach wspomnianego płaza, którego pojmali źli ninja. Na szczęście żaba nie jest pierwszym lepszym zwierzakiem, a mistrzem karate, który do perfekcji opanował sztukę posyłania przeciwników do piachu. Jej największym atutem jest potężny kopniak, lądujący na twarzy każdego wroga.

Rozgrywka nie polega jednak jako tako na walce z oprawcami. Naszym zadaniem jest bowiem doprowadzenie płaza do celu, a cała reszta odbywa się samoczynnie. System gry nie pozwala jednak na swobodne poruszanie się po kolejnych planszach. Nasza podopieczna skacze, ale w linii prostej w pionie i poziomie, a w locie zatrzymać może ją tylko przeszkoda, przeciwnik, albo ściana.

Gameplay opiera się na różnych zależnościach. Np. do zwykłej ściany możemy się przyczepić, ale już do złotego elementu nie. Napotkaną beczkę można kopnąć, albo rzucić arbuzem znajdującym się obok żaby. Da się przeskakiwać przez specjalne podłogi oznaczone strzałkami, jednak tylko w jednym kierunku. W praktyce zabawa jest jednak bardzo łatwa do ogarnięcia, ale w późniejszych etapach zapewnia spore wyzwanie.

Rozgrywka jest bardzo angażująca, a pozytywne wrażenie wywoływane przez gameplay Green Ninja: Year of the Frog dopełnia zabawna oprawa graficzna. Ponadto gra udostępniana jest za darmo, więc czym prędzej pobierzcie ją na swoje urządzenie, bo zdecydowanie warto.