Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 07:12

Powerstar Golf - zapowiedziano humorystyczną grę sportową na Xboksa One

Firma Microsoft zapowiedziała na Xboksa One grę Powerstar Golf. Produkcja podejdzie w humorystyczny sposób do tematyki wirtualnego golfa i zamiast realizmu skoncentruje się na dobrej zabawie.

Na wczorajszej konferencji firma Microsoft skoncentrowała się głównie na poważnych produkcjach o tradycyjnym systemie sterowania. Nie znaczy to jednak, że na Xboksa One nie zmierzają również lżejsze projekty. Jednym z nich jest zapowiedziane właśnie Powestar Golf, nad którym pracuje studio Zoë Mode.

Gra utrzymana będzie humorystycznych klimatach i zaoferuje kolorową grafikę z lekko karykaturalnymi postaciami. Autorzy nie zamierzają tworzyć symulatora golfa. Zamiast tego mechanizmy rozgrywki będą mocno zręcznościowe, a zabawę umilą nadnaturalne moce zawodników, pozwalające na wykonywanie uderzeń niemożliwych w świecie rzeczywistym.

Powestar Golf położy duży nacisk na aspekt multiplayer. Najbardziej oddani fani wirtualnego golfa spróbują dotrzeć na szczyt stale uaktualnianych sieciowych rankingów. Autorzy obiecują jednak, że równie dobrze bawić się będą również osoby, które podejdą do gry mniej poważnie. Mechanizmy rozgrywki wykorzystają możliwości kontrolera ruchu Kinect i osiągnięcie przyzwoitych rezultatów nie będzie wymagało niecodziennych treningów.