Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2012, 09:13

autor: DogGhost

Ponad miliard pobrań gier z serii Angry Birds

Firma Rovio ogłosiła, że od momentu premiery gry Angry Birds w grudniu 2009 roku, wszystkie odsłony serii zostały łącznie pobrane ponad miliard razy.

Fińskie studio Rovio ma w ostatnim czasie coraz więcej powodów do świętowania za sprawą swojej sztandarowej marki. Na początku maja informowaliśmy o rekordowej popularności najnowszej produkcji zatytułowanej Angry Birds Space. Teraz przyszła pora na ujawnienie kolejnego kamienia milowego osiągniętego przez wszystkie odsłony serii – według twórców, łączna liczba pobrań gier przekroczyła miliard.

Ponad miliard pobrań gier z serii Angry Birds - ilustracja #1

Trzeba przyznać, że wynik robi naprawdę spore wrażenie. Nie da się jednak ukryć, że jego osiągnięcie było tylko kwestią czasu, biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie tymi produkcjami wśród posiadaczy urządzeń mobilnych oraz szeroko zakrojone działania marketingowe. O wiele większe znaczenie w przypadku tego komunikatu ma tempo wzrostu liczby pobrań. Przypomnijmy, że barierę pół miliarda udało się pokonać na przełomie października i listopada ubiegłego roku, czyli prawie dwa lata po premierze. Z kolei na zdobycie kolejnego pół miliarda pobrań produkcje studia Rovio potrzebowały zaledwie pół roku. W związku z tym, jeśli trend nie ulegnie zmianie, to być może do końca roku doczekamy się podwojenia aktualnego wyniku.

Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż Finowie nie zamierzają spoczywać na laurach i planują kolejne atrakcje. Z okazji osiągnięcia miliarda pobrań przygotowano krótki klip, zwiastujący w enigmatyczny sposób nadchodzące zmiany:

Czy nam się to podoba, czy też nie, seria Angry Birds stała się obecnie najpopularniejszą marką gier na świecie. Dla wielu graczy zdecydowanie ważniejszym tytułem tego roku jest mająca w przyszłym tygodniu premierę gra Diablo III lub kolejna odsłona cyklu Call of Duty. Niemniej jednak, to właśnie casualowe produkcje studia Rovio są znacznie bardziej rozpoznawalne wśród tzw. „niedzielnych graczy” i przyczyniają się do wzrostu znaczenia całej branży w mediach. Jeśli chcecie przekonać się, czy warto dać szansę tej serii, to zachęcamy do zapoznania się z recenzją gry Angry Birds Space autorstwa ElMunda.