Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2012, 08:52

autor: Hed

Neverwinter pojawi się w IV kwartale tego roku. Zamknięta beta ruszy latem

Neverwinter, czyli wieloosobowa gra akcji RPG w uniwersum Dungeons & Dragons, zostanie wydana w czwartym kwartale tego roku. Latem firma Cryptic zamierza przeprowadzić zamknięte testy swojej produkcji.

Neverwinter pojawi się w czwartym kwartale tego roku. Zamknięta beta ruszy latem - ilustracja #1

Firma Perfect World podała dokładniejszą datę premiery Neverwinter, czyli gry akcji RPG z trybem kooperacji dla 5 osób. Produkcja tworzona przez studio Cryptic zostanie wydana w czwartym kwartale roku i będzie częścią większego wydarzenia medialnego, w ramach którego pojawi się nowa trylogia książkowa R. A. Salvatore’a oraz klasyczna gra fabularna. Poznaliśmy kilka nowych informacji na temat tej kolejnej już wyprawy do uniwersum Dungeons & Dragons.

Neverwinter nie jest głośnym tytułem, ale wkrótce może się to zmienić. Gra została pokazana na niedawnej imprezie PAX East, gdzie spotkała się z pozytywnym przyjęciem. W jednym z wywiadów twórcy przyznali, że przed nimi wciąż wiele pracy. Latem producent zamierza przeprowadzić wewnętrzne testy alfa i zamkniętą betę. W kwietniu ujawniono, że dostęp do bety otrzymają osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe na Torchlight II w sklepie Perfect World.

Deweloperzy z Cryptic wyjaśnili kilka szczegółów gry. Okazuje się, że Neverwinter będzie autorską mieszanką zasad różnych edycji Dungeons & Dragons (a nie tylko czwartej). Producent zapewnił też, że w grze otrzymamy komplet zawartości, pozwalający rozwinąć postać do maksymalnego, sześćdziesiątego poziomu. Ważnym dodatkiem stanie się zapewne moduł Foundry, czyli połączenie edytora z narzędziem „mistrza gry”, które zostanie omówione szerzej wkrótce.

  1. Oficjalna strona Neverwinter
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.